Pięć plus pięć… czyli 5 moich zdjęć z minionego tygodnia i 5 linków, którymi koniecznie chcę się z Wami podzielić. Dzisiaj w specjalnym wydaniu świątecznym.

 

Pięć zdjęć z ostatnich dni

1. Ta owieczka to mój ulubieniec pośród wszystkich świątecznych dekoracji. Towarzyszy nam co roku od wielu, wielu lat.

2. Mój świąteczny outfit. Po pół roku biegania w spodniach przypomniało mi się ostatnio o istnieniu sukienek. Planuję ograniczyć chodzenie w spodniach do minimum, spódnice i sukienki są przecież najlepsze!

Świąteczny outfit ;)

 

3. Nie pokażę Wam zdjęcia dekoracji świątecznego stołu (ostatecznie nawet nie pisałam o inspiracjach), ponieważ Wielkanoc spędzaliśmy u rodziny.

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

4. Gospodarz naszego wielkanocnego spotkania postanowił nas zaskoczyć i przygotował coś innego niż zwykle: gęś! To było… interesujące. Ale na przyszłość chyba jednak zostanę przy kurczakach :D

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

5. Sernikobrownie i tiramisu (pisałam o nim nawet kiedyś – tutaj macie przepis na deser tiramisu). Zasłodziłam się na amen!

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

A na koniec musimy się pochwalić – rzeżucha wyrosła na czas! Ryszard dobrze jej przez cały czas pilnował, pokazywałam Wam już na Instagramie.

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

Pięć linków, które zainteresowały mnie w ubiegłym tygodniu

1. Coś specjalnie dla blogerów: 50 sposobów na pokonanie „blogowej blokady”, która pojawia się co jakiś czas bez względu na to, czy się na to godzimy, czy też nie. Macie na to jakieś swoje sprawdzone sposoby?

2. Wiele sposobów noszenia chusty lub szala. Tutaj znajdziecie trzy pierwszej sposoby – do głowy by mi nie przyszło, że z szala do się zrobić taki fajny crop top. Ale to nie wszystko – u Michelle Phan znajdziecie kolejne pomysły w dwóch filmach: 5 sposobów na noszenie szala i… jeszcze więcej pomysłów.

3. Lista 121 pomysłów na kreatywne spędzenie czasu bez wydawania pieniędzy… i lista 8 pytań, które warto sobie zadać w czasie robienia porządków jeśli mamy z nimi problem. Bardzo pomocne :)

4. Zakochałam się w tym home tour Miss Glamorazzi… przez oglądanie takich filmów nie mogę przestać marzyć o urządzaniu własnego mieszkania. Co prawda nigdy nie urządziłabym własnego w dokładnie taki sposób jak wygląda to u niej, ale wiele z elementów chętnie zobaczyłabym u siebie.

5. Bardzo przydatny artykuł u Michała Szafrańskiego (jeśli nie znacie jego bloga Jak Oszczędzać Pieniądze to macie duuuużo do nadrobienia!) o sposobach na naukę języków obcych.

 

To już wszystko dzisiaj – życzę wszystkim udanej reszty Świąt! :)