TYDZIEŃ 13 W OBIEKTYWIE

Tygodniowe „przeglądy” zwykle publikuję w poniedziałki, a dzisiaj już środa. Spóźniłam się, ale mam usprawiedliwienie: nie chciało mi się wstawać do komputera zza świątecznego stołu :)) To był na prawdę świetny i wyjątkowo spokojny tydzień. Świąteczny weekend był tym, czego najbardziej mi było trzeba!

Przyznam się Wam, że nawet nie chciało mi się włączać komputera i pisać, każdemu należy się w końcu chwila wytchnienia :) Odpoczęłam i we wtorek po trzech dniach lenistwa z dużą przyjemnością wróciłam do codziennych obowiązków. Czas spędzony z rodziną był bardzo miły, brakowało tylko małego rudzielca, który musiał zostać sam w domu…

 

Kilka słów o zdjęciach z minionego tygodnia.

1. Ryszard zawsze towarzyszy mi w blogowej burzy mózgów i planowaniu następnych dni/tygodni na Design Your Life :); 2. Wiosenne, marcowe Katowice – i myślałam, że to zdjęcie jest żartem, to co mam teraz powiedzieć? 20cm śniegu…; 3. Najlepsze naleśnikowe połączenie: twaróg na słodko + brzoskwinie, mniam!; 4. Sobotnie leniuchowanie; 5. Nasze najnowsze i zarazem najsłodsze wspólne zdjęcie, niewiele takich mamy, bo on zwykle gryzie i drapie zanim ktoś zdąży uchwycić te kilka sekund czułości; 6. Perspektywa, w której spędzam każdy dzień i mam jej już czasem po dziurki w nosie…; 7. Najlepsze cappucino z Mc!; 8. Kanapowy niezbędnik, czyli coś pysznego do picia + „poduszki” waniliowe (to takie płatki śniadaniowe z Lidla, za które oddam wszystko! zjadam wyłącznie na sucho); 9. To jest zdjęcie tygodnia :) Ryszard robił nam „test rudej rękawiczki” sprawdzając, czy lampa wisząca na suficie jest odpowiednio wyczyszczona.

 

A teraz mam dla Was kilka rzeczy, które najbardziej zainteresowały i zainspirowały mnie w tym tygodniu w sieci:

seria „52 listy” na blogu Moorea Seal. Autorka przez cały 2013 rok, w każdym tygodniu tworzy jedną listę, każda z nich ma inny temat, są to m.in.: lista obecnych celi i marzeń, lista rzeczy, z których możemy być dumni, lista sposobów, a jakie możemy okazać innym nasze uczucia. Niesamowicie pozytywna inicjatywa i kusi mnie, aby również wziąć w czymś takim udział… :)

kwietniowy „Projekt Tak” na jednym z moich ulubionych blogów, Happyholic. Jego celem jest otwarcie na nowe możliwości, o mówienie „tak” rzeczom, którym w pierwszym odruchu mówimy nie – ze strachu, z obaw, niepewności czy lenistwa. Jeśli chcecie się dodatkowo zmotywować, to polecam obejrzenie filmu „Yes man”, który był inspiracją to stworzenia tego projektu.

post na JestKultura.pl o tym co robić, by być w stanie „zażywać” więcej kultury na co dzień ;)

– na pocieszenie i na przypomnienie sobie, że do nas też kiedyś zawita wiosna: pomysły na wiosenne stroje na luzie u Ingrid na youtube, znanej wszystkim jako Miss Glamourazzi. UWIELBIAM JĄ, chyba Wam jeszcze o tym nie mówiłam :) Jest prześliczna i robi świetne, profesjonalne filmy. O robieniu takich marzę, ale nikt mi nie chce pomóc… ;)

– akcja 42doszczescia.pl, o której pisałam Wam już kilka dni temu. To inicjatywa, która wyszła od Michała Maja, autora bloga ŻycieJestPiękne.eu, o którym również już Wam kiedyś pisałam i którego absolutnie uwielbiam (pozdrowienia, Michał ;)). Wspólnie – w Internetach ;) – zbieramy 42 tysiące złotych na protezę nogi dla Joasi. Wiecie, że każdy grosz się liczy, prawda? No to tutaj dowiecie się jak możecie pomóc :)

 

To by było na tyle, miłego przeglądanie linków i do usłyszenia niedługo :) Mam nadzieję, że nie objedliście się przez ostatni weekend jak ja i nie musicie (jak ja) zaczynać diety ;))