Cześć Kochani! Dzisiejszy post jest bardziej do oglądania, niż do czytania. Stanowczo przesadziłam z ilością publikowanych w nim zdjęć, ale po prostu nie mogłam się oprzeć. Na dworze zrobiło się strasznie buro, ponuru i smutno… więc wraz z Basią ze Słonecznego Balkonu wybrałyśmy się na małą wycieczkę. Jeśli mieszkacie na Śląsku, to koniecznie musicie odwiedzić Palmiarnię w Gliwicach <3

 

Po przekroczeniu wewnętrznych drzwi poczułam się tak, jakbym przeniosła się do innego świata. Deszcz i zachmurzone niebo zostały gdzieś za nami. Jako, że Basię możecie kojarzyć z zamiłowania do roślinek, a mnie z miłością do fotografii, stanowiłyśmy więc tego dnia idealny duet :) Nie mam z naszej wycieczki zbyt wielu własnych zdjęć, bo to głównie ja ćwiczyłam na Basi, ale udało się jej mnie kilka razy „ustrzelić”, z przyklejonym do aparatu nosem.

Palmiarnia - Gliwice - Designyourlife

Jak widzicie wnętrze Palmiarni prezentuje się magicznie, mogłabym spacerować tymi alejkami bez końca. Brakowało mi tylko schowanej gdzieś między palmami ławeczki.

Palmiarnia - Gliwice - Designyourlife

Miłym zaskoczeniem była dla mnie obecność różnego rodzaju gadów, których nazw już niestety nie pamiętam. Pozowały nam bardzo cierpliwie.

Palmiarnia - Gliwice - Designyourlife

Palmiarnia - Gliwice - Designyourlife

Były też i (niezwykle trudne do sfotografowania) rybki. Osobiście przyglądałam się tylko tym malutkim i kolorowym, bo większe za bardzo mnie przerażają.

Jestem już coraz bliżej zrobienia własnego mini ogródka z sukulentów, wyglądają przeuroczo.

To moje ulubione zdjęcie Basi z naszej małej sesji… <3

Palmiarnia Gliwice - DesignYourLife

Były również i pomarańcze!

Tutaj, jeśli się nie zorientowaliście – a powinniście!, Basia udaje renifera. Albo innego jelenia. Czy tam łosia.

Palmiarnia - Gliwice - Designyourlife

Cudnie było! Udało się Wam wczuć chociaż na chwilę w ten egzotyczny klimat? :) Ja z pewnością niedługo tam wrócę. Koniecznie zimą – to będzie taki przyjemny kontrast, z mrozów i śniegu prosto między palmy.

Życzę Wam wszystkim udanego dnia :)