Galerie ścienne w ostatnim czasie zrobiły się bardzo popularne i coraz częściej też można zobaczyć je w aranżacjach wnętrz. To jeden z najpopularniejszych pomysłów na zagospodarowanie pustej ściany – sprawdzi się bowiem w każdym pomieszczeniu, w aranżacji wnętrza w każdym stylu – a uzyskany efekt uzależniony będzie od rodzaju wybranych ramek i sposobu w jaki zostaną „wypełnione”. Jeśli zdecydowani jesteście na przygotowanie własnej ściennej galerii, ale wciąż nie do końca wiecie CO w tych wszystkich ramkach umieścić, by całość atrakcyjnie się prezentowała, to przybywam do Was z pomocą :)

Pomysł na ścienną galerię – co umieścić w ramkach?

• Nasze ulubione zdjęcia

To najbardziej oczywiste z rozwiązań – jeśli jednak nie chcecie tak po prostu wypełniać ramek ulubionymi zdjęciami z wakacji, czy przypadkowymi kadrami, sugeruję zdecydować się na jakiś motyw i odpowiednio go zmiksować: np. wybrać wszystkie zdjęcia w wersji czarno-białej (np. z białym lub różnokolorowym passe-partout) lub takie utrzymane w podobnej kolorystyce itp.

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

• Jedno zdjęcie podzielone na kilka części

Jedno zdjęcie wypełniające kilka sąsiadujących ramek może wyglądać bardzo oryginalnie – i wcale nie tylko wtedy, gdy będzie to widoczek. Ramki możemy powiesić równo obok siebie lub wprost przeciwnie – rozmieścić je nieregularnie i stworzyć coś w rodzaju kolażu.

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

• Graficzne wzory (tak jak u mnie) :)

Jako fanka wszelkiego rodzaju graficznych wzorów i kontrastów musiałam umieścić je również w mojej ściennej galerii. Często prosicie mnie o przesłane gotowych tego typu grafik do wydrukowania – znajdziecie je podlinkowane w tym poście (na końcu).

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

• Grafiki, plakaty

Plakat ulubionego artysty lub retro grafika – czemu nie, my sami najlepiej wiemy co najbardziej nas cieszy i co chcielibyśmy widzieć u siebie na ścianie. W sklepach internetowych z plakatami można znaleźć prawdziwe cuda… Mnie wyjątkowo do gustu przypadły takie w stylu vintage.

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

• Motywujący cytat

Plakaty z cytatami pojawiają się obecnie we wnętrzach tak samo często, jak i całe ścienne galerie. Umieszczenie plakatu z motywującym hasłem pomiędzy ulubionymi zdjęciami pozwoli nam stworzyć coś w rodzaju inspirującego moodboardu na swojej ścianie.

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

• Dziecięce rysunki

Ścienna galeria może być ciekawą odpowiedzią na sposób prezentacji dzieł sztuki Waszych pociech. Dziecięce „maziaje” będą ciekawie kontrastowały z eleganckimi ramkami i domyślam się, że będą cieszyć Wasze oczy… :)

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

• Papiery do pakowania/scrapbookingu, kawałki materiałów lub ściennych tapet

Papiery/tapety/materiały bywają naprawdę piękne! Aż szkoda by wykorzystywać je np. wyłącznie do pakowania prezentów. Ciekawe wzory aż proszą się o oprawienie ich w ramkę. Połączenie ze sobą oprawionych tego typu materiałów w różne wzory może przynieść ciekawe rezultaty.

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

• Wycinki z gazet lub strony ze starych książek, zeszytów z nutami

Kiedyś marzyła mi się tapeta z motywem gazety w moim pokoju, ale nigdy nie udało mi się tego pomysłu zrealizować. Kompromisem dla ozdobienia ściany gazetami może być ich oprawienie. Taka przypadkowa strona gazety, książki, czy zeszytu z nutami może wyglądać bardzo ciekawie – szczególnie, jeśli dodatkowo ozdobimy ją jakimś szkicem czy akwarelowym, prostym malunkiem.

galeria-scienna-designyourlife2

• Powiesić w niej biżuterię albo nasze dodatki, jak np. okulary

Na to rozwiązanie natknęłam się poszukując pomysłów na zorganizowanie biżuterii i innych dodatków. Okulary, kolczyki lub naszyjniki wiszące na linkach lub haczykach przyczepionych do ramek wyglądają bardzo ładnie.

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

• Zostawić puste – to też może interesująco wyglądać :)

Kompletnie nie macie pomysłu na wypełnienie swoich ramek albo chcecie zrobić coś inaczej niż wszyscy? Zawsze można się pozbyć pleców ramek i zawiesić je puste. Niebanalny efekt murowany.

Galeria ścienna - Designyourlife.pl

Powyższe rozwiązania można też oczywiście w dowolny sposób ze sobą z miksować… :) Dorzucilibyście coś jeszcze do mojej listy?