Inspirujące cytaty – 10 wybranych (wyniki konkursu)

Ilość Waszych zgłoszeń w konkursie przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałam się oczywiście, że „ktośtam” mnie czyta, bo jednak nie przypominam sobie, abym to ja sama odświeżała stronę bloga 400 tys. razy w ostatnim miesiącu, ale… Już w pierwszej godzinie od publikacji udział w konkursie zgłosiło 150 osób. Po 24h zgłoszeń było ponad 400, a trzy dni później ich ilość przekroczyła 600. WOW. I pomyśleć, że zawsze jesteście „gdzieśtam” po drugiej stronie, a tylko niewielki odsetek z Was ma chęć ujawniać się na co dzień w komentarzach.

 

Zainteresowanie konkursem i Wasza aktywność okazały się dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale co tam konkurs… W komentarzach pod tamtym postem stworzyliście potężny zbiór inspirujących cytatów! Ośmielę się stwierdzić, że to zbiór najbardziej inspirujących cytatów w całym polskim internecie! Bo nie są to cytaty dodane do jakiejś wielkiej bazy sentencji serwującej inspirujące słowa na każdą okazję. Większość z Waszych propozycji ma całą swoją historię i przypisane im specjalne znaczenie.

>>> Inspirujące cytaty – zbiór najlepszych zdań, myśli, słów <<<

 

Śmialiście się w przesyłanych komentarzach, jak wiele pracy nieopacznie sobie przysporzyłam, ale Wasze obawy o to, że któryś z nich zniknie w tłumie, były bezzasadne! Wszystkie komentarze przeczytałam kilkakrotnie.

Wyłonienie szóstki zwycięzców było niezwykle trudne i… nie podołałam temu wyzwaniu. Musiałam wytypować dodatkową czwórkę, dla której przygotowane będą biżuteryjne nagrody-niespodzianki :)

Na jakiej podstawie wybierałam zwycięzców w konkursie? Wybrałam 10 cytatów, które najbardziej do mnie trafiły, najmocniej mnie zainspirowały i najbardziej zainteresowały. Niektóre z nich miały obszerne wyjaśnienia, niektóre nie miały ich w ogóle (pisałam Wam, że uzasadnienie jest mile widziane, aczkolwiek nie jest obowiązkowe). W sytuacji, gdy dany cytat powtarzał się kilkakrotnie – wybierałam autora, która podsunął go jako pierwszy.

Wśród autorów cytatów najczęściej powtarzali się: Paolo Coelho, Albert Einstein, Steve Jobs, Mark Twain. Dziękuję Wszystkim raz jeszcze! Wybieranie zwycięskiej dziesiątki z jednej strony było niezwykle przyjemne oraz inspirujące, a z drugiej – po prostu okropne! Tyle fantastycznych cytatów, tyle fantastycznych i bardzo osobistych historii… Chciałam nagrodzić Was wszystkich!

Jedno wiem na pewno – w przyszłości muszę postawić uczestnikom więcej warunków do spełnienia :))

inspirujace cytaty

 

10 inspirujących cytatów od czytelników bloga

Za ten cytat Sylfia otrzymuje naszyjnik. Myślę, że nie wymaga komentarza i jak dla mnie, to trafia w samo sedno. Jeśli ktoś chciałby się podjąć przetłumaczenia tych słów, to byłoby super je tutaj zamieścić dla osób, które nie znają zbyt dobrze angielskiego.

„Love is passion, obsession, someone you can’t live without. I say, fall head over heels. Find someone you can love like crazy and who will love you the same way back. How do you find him? Well, you forget your head, and you listen to your heart. And I’m not hearing any heart. Cause the truth is, honey, there’s no sense living your life without this. To make the journey and not fall deeply in love, well, you haven’t lived a life at all. But you have to try, cause if you haven’t tried, you haven’t lived.”

 

Aby prawidłowo odebrać ten cytat warto obejrzeć tę trzyminutową scenę z filmu Meet Joe Black.

 

Do Yoke – która zgłosiła ten cytat – wędruje naszyjnik. W 100% zgadzam się ze słowami Marissy. Postępując w opisany przez nią sposób nauczyłam się prawie wszystkiego, co dzisiaj wiem.

„(…) najważniejsze w życiu to mieć odwagę porwać się na coś, na co nie jesteśmy gotowi. To straszna rada, poczujecie ucisk w żołądku, ale lepiej poznacie siebie. Albo nauczycie się robić rzeczy, o których nawet nie myśleliście, że moglibyście umieć, albo poznacie swoje ograniczenia”. Marissa Mayer

 

Do Barbary, która zgłosiła ten cytat wyślę naszyjnik. Uwielbiam Małgorzatę Musierowicz i jej „Jeżycjadę”, ona pełna jest podobnych perełek:

„Skoro człowiek przesypia prawie jedną trzecią swego życia, to powinien starać się maksymalnie wykorzystać nieliczne godziny, kiedy to nie leży bez świadomości. Jak najwięcej zrobić, jak najwięcej przeczytać, jak najwięcej się nauczyć i jak najwięcej pojąć z tego świata, na którym jest tylko gościem. I jak najwięcej dać temu światu…”. Małgorzata Musierowicz, cytat z książki „Opium w rosole”.

 

Bransoletka wędruje do Dominiki za poniższy, bardzo krótki cytat. Dla mnie stanowi on swego rodzaju upomnienie przed przedwczesnym ocenianiem innych ludzi i utwierdza w przekonaniu, że to niewypowiedziane słowa mogą być czasami tymi najbardziej wartościowymi.

„To, że mil­czę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” Jonathan Carroll.

 

Bransoletkę dostanie Reya za podzielenie się poniższym cytatem:

„I hope that in this year to come, you make mistakes.
Because if you are making mistakes, then you are making new things, trying new things, learning, living, pushing yourself, changing yourself, changing your world. You’re doing things you’ve never done before, and more importantly, you’re Doing Something.
So that’s my wish for you, and all of us, and my wish for myself. Make New Mistakes. Make glorious, amazing mistakes. Make mistakes nobody’s ever made before. Don’t freeze, don’t stop, don’t worry that it isn’t good enough, or it isn’t perfect, whatever it is: art, or love, or work or family or life.
Whatever it is you’re scared of doing, Do it.
Make your mistakes, next year and forever.” Neil Gaiman

 

Bransoletka dla Andżeliki za słowa:

„Ten kto myśli, że może i potrafi – może i potrafi. Ten kto myśli, że nie może i nie potrafi – nie może i nie potrafi. To bezwzględne, bezdyskusyjne prawo”. Pablo Picasso

 

Uwaga, uwaga! Mam jeszcze cztery nagrody dodatkowe.

Ulson otrzymuje dodatkową nagrodę za poniższy cytat. Byłam w niezłym szoku, gdy zadałam sobie to pytanie. Polecam. Strach przed ewentualnym niepowodzeniem niesamowicie nas ogranicza!

„Co byś zrobił/w co zaangażowałbyś się bez wahania, gdybyś wiedział, że nie poniesiesz porażki?”.

 

2planetfromsun otrzymuje dodatkową nagrodę za cytat… który zmotywował mnie do zawalczenia o więcej „chwil, które zapierają dech w piersiach”.

„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach” – Maya Angelou

 

Ewelina otrzymuje nagrodę dodatkową za bardzo krótki cytat, przy którym (chyba jako przy jedynym z całej listy) parsknęłam śmiechem. Wszystkie zebrane przez Was myśli były takie poważne i mądre, a ten jeden… hihi.

Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.

 

Marta, dla Ciebie mam nagrodę dodatkową za cytat, który wywołał szeroki uśmiech na mojej twarzy i miłe wspomnienia – taki sam krótki wierszyk był kiedyś pierwszym wpisem w pamiętniku siedmioletniej Alinki. Pamiętacie te czasy, gdy w szkole wszyscy wymieniali się kolorowymi „Pamiętniczkami” i zostawiali w nich sobie różne wierszyki, obrazki i złote myśli?

„Idź śmiało przez życie, miej wesołą minkę, łap szczęście za ogon i duś jak cytrynkę.”

 

Wymienionych wyżej proszę o kontakt mejlowy do sobotniego wieczoru na adres kontakt@designyourlife.pl – potrzebuję Wasze adresy. Jeśli ktoś się nie zgłosi, wówczas nagroda trafi do kolejnej osoby. Nagrody prześlę za około tydzień, gdy już uporam się z produkcją całej tej biżuterii.

Gratuluję wygranym i raz jeszcze dziękuję wszystkim za tak liczny udział w konkursie. Jesteście the best!

 • „Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.”- nie dość, że zabawny cytat to jeszcze jaki mądry :)

  • Ten cytat jest genialny :D haha :D ale dziewczyny się postarały, gratulacje!

   • Alina

    Nie tylko dziewczyny, Panowie też się odzywali, walcząc o biżuterię dla swoich kobiet :)

  • ten cytat z ust mojej koleżanki, która często go powtarza: nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy facet z widłami to Posejdon.
   pozdrawiam!

 • Świetne cytaty. Najbardziej trafia do mnie ten J. Carroll’a. Znam jego książki i uważam, że warto je przeczytać. Ostatnio urządzałam konkurs z takim podobnym zadaniem – podaniem najbradziej motywującego cytatu – i muszę przyznać, że to świetny pomysl był. Mam całą listę przepięknych cytatów na cały 2014 rok :-) Pozdrawiam

 • Wybrałaś bardzo fajne cytaty! Na pewno nie miałaś łatwego zadania :)
  Gratulację!!! ;)

 • „Nie każdy chłop z widłami to Posejdon” made my day! :D

 • Cytatów była na prawdę dużo i jestem pełna podziwu, że przeczytałaś je wszystkie :)
  Gratulacje zwycięzcom :)

 • Karolina

  Gratulacje dla wygranych:) ale nie tylko zwyciescy cos wygrali, my rowniez – mamy cudowny i niepowtarzalny zbior inspirujacych mysli, dostepny zawsze gdy tylko bedziemy potrzebowac inspirujacego kopa;) Ja mam zamiar czesto do niego wracac, bo wielu cytatow nie znalam, mimo ze czesto przeszukuje internet w poszukiwaniu takich wlasnie perelek:)

  • Alina

   Ja również wielu nie znałam. Bardzo podoba mi się to, że w zbiorze mamy teraz nie tylko znane myśli Wielkich Ludzi, ale również cytaty z filmów, książek, opowiadań, a nawet piosenek.

 • Marta.

  Świetny wybór cytatów. Gratuluję zwycięzcom!, a Tobie Alinko wytrwałości i pracowitości. Konkurs był nie lada wyzwaniem nie tylko dla czytelników, ale również i dla Ciebie :)

 • Uwielbiam film „Joe Black”, dlatego nie dziwi mnie, że wybrałaś ten cytat :)

 • ewelina

  Bardzo dziękuje za wyróżnienie i nagrodę dodatkową :D DRUGI RAZ W ŻYCIU COŚ WYGRAŁAM ( bo drugi raz w życiu w coś grałam :P ) Pozdrawiam

  • Alina

   Gratuluję!

 • Ania

  Gratulacje dla zwycięzców! Wspaniałe, inspirujące cytaty :) Najbardziej do przemyśleń skłoniło mnie pytanie przytoczone przez Ulson: „Co byś zrobił/w co zaangażowałbyś się bez wahania, gdybyś wiedział, że nie poniesiesz porażki?”. Zadając sobie to pytanie i podejmując próbę odpowiedzenia na nie można dojść do naprawdę zaskakujących wniosków. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo strach nas ogranicza i pozbawia wiary we własny siły.

 • mililifestyle.blogspot.com

  „Idź śmiało przez życie, miej wesołą minkę, łap szczęście za ogon i duś jak cytrynkę.” – mój ulubieniec z Twojej dziesiątki :)

  • Ja to kojarzę. I chyba nawet wiem, skąd. Głowy nie daję, ale chyba było w propozycjach wpisów do pamiętnika w Wesołej Szkole dla klas I-III.

   • Alina

    Ale masz pamięć :)

    • Co Ty. Ja po prostu niedawno wyszłam ze szkoły!

     A moja babcia. Ona to mi zawsze recytowała wiersze, których nauczyła się w podstawówce <3

     : D

 • Marta

  Gratuluje wygranym ! Cytaty bardzo inspirujące . I choć nie wygrałam to czekam na jeszcze nie jeden tak fajny i inspirujący konkurs !

 • Nie udało się wygrać, ale to nic :) Cytaty, które wybrałaś są niezwykle wartościowe. Dziękuję Alina za ten konkurs! To był świetny pomysł. Tyyyyyyle inspirujących słów <3

 • MarchEwka

  łał… gratulacje dla zwycięzców – to po pierwsze. A po drugie – dla Ciebie. Że przez te wszystkie cytaty przebrnęłaś. Ba – że byłaś w stanie wybrać te NAJ. Bo ja bym chyba ugrzęzła tak, że musiałabym 100 naszyjników i bransoletek dla zwycięzców zrobić :)

 • Zakochałam się w cytacie Neil’a Gaiman’a, aż mi łezka poleciała! :)

  • Agnieszka

   Właśnie mnie też ogromnie wzruszył z jakiegoś powodu :) Może wiele z nas potrzebuje takich słów, żeby odważyć się na coś, na co podświadomie mamy ogromną ochotę, a zwyczajnie boimy się, że to zła decyzja…?

 • cha cha posejdon moim numerem jeden:-D gratuluje wyboru chyba nie bylo latwo:-)

 • Najbardziej spodobał mi się cytat z „Opium w rosole”. Czytałam tę książkę wiele, wiele lat temu, mam ja nawet w domu i pomyślałam, że chętnie ją teraz przeczytam, aby odnaleźć miejsce tych słów.

  • Alina

   Ja to mam ochotę przeczytać znowu całą „Jeżycjadę” od początku, bo już sporo minęło od lektury ostatniej z wydanych części. Trzeba będzie wybrać się znowu do biblioteki. Znowu mi się wtedy pewnie włączy faza na Poznań :))

   • A ja nigdy nie byłam w Poznaniu! Choć podobno w centrum jest bardzo ładnie. Ja – nie wiedzieć czemu – przestałam czytać kolejne części „Tygrys i Róża”. Ale myślę, że to byłoby świetne przeczytać tę serię od początku do końca! Ona tak naprawdę ukształtowała moje marzenia o czasach liceum, czy młodości :)

 • gratuluje:D

 • Inez

  Wow wygrałam :D to znaczy nie wygrałam, ale wygrał mój cytat, z którym ktoś mnie ubiegł (Ulson). Szkoda, ale bardzo się cieszę, że moja myśl została wybrana z tak wielu i upubliczniona :)

 • Chabri

  Gratuluję zwycięzcom :-D
  Podziwiam Cię Alinko za przeczytanie wszystkich komentarzy. Ja wymiękłam przy około 400 :-)
  Znalazłam tam wiele motywujących i inspirujących cytatów. :->
  Pozdrawiam ♥

 • Piękne cytaty :)

 • Agnieszka

  Alina, jesteś niesamowita, bo jednocześnie wygrałyśmy (-liśmy?) my wszystkie, także te, które nie wzięły udziału w konkursie, bo możemy przeczytać te wszystkie piękne sentencje. Dwie z tych które wybrałaś są, dla mnie prywatnie, totalnie life-changing, miejmy nadzieję, że wszystkie będziemy miały odwagę zastosować się do nich :)
  Pozdrawiam :)

 • Przy cytacie z Posejdonem Alina rzeczywiście parsknęła śmiechem :)
  I naprawdę czytała wszystkie Wasze komentarze. Brawo, ja nie dałbym rady!

  A pisałem to ja, a moje świadectwo jest prawdziwe :)

  • Alina

   Dzięki Krzysiek za podniesienie wiarygodności :D

 • Marta

  Gratuluje zwyciesca;)i podziwiwiam Cie ze udaalo Ci sie przeczytac wszystkie te cytaty,bo ja nie dobrnelam do konca;)bardzo ciekawy konkurs,mam nadzieje ze jeszcze kiedys cos dla rownie ambitnego wymyslisz;)
  Goraco pozdrawiam Marta

 • Marta

  Jej zostałam wyróżniona :D.
  DZIĘKUJĘ :*:*:*!!!
  Gratuluję pozostałym ;). Nie miałaś łatwego zadania, wszystkie cytaty były piękne i wartościowe :).
  Pozdrawiam :)

 • Piękne cytaty:) Wygrane zasłużone.Gratuluję :)

 • Alino pewnie to ente pytanie, ale z powodu braku dostepu do internetu nie moglam czytac Twoich wpisow codziennie. Chcialabym wiedziec, czy Twoj kalendarz/ noets ukarze sie w tym tyg. Jestem w Pl i moze udaloby mi sie go tu zmontowac razem :) pozdrawiam i gratuluje zwyciezcom.

  • Alina

   Tak, pojawi się.

 • o Posejdonie świetne :)

 • świetne cytaty! kilka wartych powieszenia na ścianie :)

 • Yoke

  Hurra, wygrałam! Dziękuję pięknie! :)) Bardzo się cieszę, że naszyjnik niedługo będzie mój! Dobrze, że spośród moich ulubionych cytatów wybrałam właśnie ten. Wszystkie nagrodzone zdania/teksty są genialne, ale najbardziej do myślenia skłoniło mnie chyba jednak wyróżnione pytanie. Sama nie byłam w stanie za jednym razem przeczytać wszystkich cytatów, dotarłam do około 150 i już zbyt dużo mądrych myśli kłębiło się w mojej głowie :D Wytypowanie zwyciężczyń to musiała być bardzo ciężka praca.
  Alina, a jaki cytat Ciebie najbardziej inspiruje? Obiecałaś go nam :) Czy to ten ze zdjęcia?

  • Tak, wiem, że obiecałam, ale po przeczytaniu wszystkich Waszych cytatów doszłam do wniosku, że swój własny będę musiała odnaleźć na nowo. Mocno trafia do mnie ten o popełnianiu błędów i ten o milczeniu.

 • ja to jestem strasznie przebierająca, jeśli chodzi o cytaty, więc niewiele mnie motywuje, szkoda, że nie zdążyłam na konkurs, no ale za gapowe się płaci. ;)

 • Hmm, przetumaczylabym to tak:
  „Milosc to namietnosc, obsesja, ktos bez kogo nie mozesz zyc. Powiedzialabym zakochaj sie bez pamieci. Znajdz kogos kogo szalenie pokochasz z wzajemnoscia. Jak go znalezc? Najpierw przestan sluchac swojego rozumu i idz za glosem serca. Ale nie slysze zadnego serca. Prawda jest taka slonko, ze nie ma sensu bez tego zyc. Jezeli chcesz przezyc swoje zycie bez glebokiej milosci, znaczy ze nie zaznasz zycia. Ale musisz sprobowac, bo jezeli nie sprobujesz to nie bedziesz zyc.”

  jejku, strasznie mi to idzie, bo trudno sklada mi sie polskie zdania jezeli widze angielska budowe. ale moze uznasz za wystarczajaco dokladne :)

  Ania, http://taffydream.net/blog/

  • Kurczę, po polsku to wszystko brzmi jakoś inaczej. Nie ma to jak oryginał!

   • no nie? :) tym bardziej, ze w polskim i angielskim (jak i zapwnie kazdym innym jezyku) jest wiele zwrotow ktorych nie da sie przetlumaczyc bo nie beda miec sensu… :)

  • kaj

   Ja bym spróbowała mniej dosłownie:

   [Może jestem naiwny, ale dla mnie] miłość to namiętność i obsesja na punkcie drugiej osoby. Szukaj tej jedynej i nie myśl o konsekwencjach. Znajdź kogoś kogo pokochasz do szaleństwa i z wzajemnością. Wiesz, jak się do tego zabrać? Zapomnij o głowie. Zacznij słuchać serca. Twoje milczy. Kochanie… prawda jest taka, że to nie ma sensu. Przejść przez życie nie poznając wielkiej miłości, to tak, jakby wcale nie żyć. Musisz próbować- kto się nie próbuje, nie żyje.

   • kaj

    Kilka błędów mi się wkradło, bo zmieniałam kilka razy i przegapiłam póżniej. Poprawiam:

    [Może jestem naiwny, ale dla mnie] miłość to namiętność i obsesja na punkcie drugiej osoby. Szukaj tej jedynej i nie myśl o konsekwencjach. Znajdź kogoś, kogo pokochasz do szaleństwa i z wzajemnością. Wiesz, jak się do tego zabrać? Zapomnij o głowie. Zacznij słuchać serca. Twoje milczy. Kochanie… prawda jest taka, że to nie ma sensu. Przejść przez życie nie poznając wielkiej miłości, to tak, jakby wcale nie żyć. Musisz próbować- kto nie próbuje, nie żyje.

    • Kaj, genialnie!

     • kaj

      Dziękuję. :) Jeszcze troszkę wytrwasz w swoim postanowieniu nauki angielskiego i też będziesz wszystko swobodnie przekładać na nasze. ;) W tłumaczeniach najważniejsze jest złapanie sensu. Czasem warto przeczytać cały fragment i odczuć jego zabarwienie emocjonalne, wyczuć akcenty, intencję autora i spróbować to przelać na papier w kilku zdaniach, a dopiero potem śledzić tekst zdanie po zdaniu i ewentualnie nanosić drobne poprawki, bo tłumacząc rzeczy zdanie po zdaniu, bądź słowo po słowie, bardzo łatwo jest zgubić po drodze „duszę” przekazu… Teksty z angielskiego mają to do siebie, że na polski zwykle można je przełożyć na wiele sposobów, bo angielski ma prostszą konstrukcję niż polski, co daje duże pole do interpretacji, ale wydaje mi się, że główny przekaz złapałam.

      P.S. Nie gniewaj się, ale korzystając z okazji: nadal bardzo, bardzo czekam na organizer ;D
      Biedna Alina, pewnie wszyscy Cię o to męczą? ;)

 • „Mam nadzieje, ze w nadchodzacym roku popelnisz bledy. Poniewaz jezeli robisz bledy to znaczy, ze robisz nowe rzeczy, ze probujesz nowych rzezcy, uczysz sie, zyjesz, lamiesz swoje granice, zmieniasz sie i swoj swiat. Robisz rzeczy ktorych nigdy wczesniej nie zrobilesz i co najwazniejsze – robisz cos. Wiec tak wyglada moje zyczenie dla ciebie i dla nas wszystkich, wlacznie ze mna. Popelniaj nowe bledy. Popelniaj wspaniale i zdumiewajace bledy. Popelniaj bledy ktorych nikt nigdy wczesniej nie popelnil. Niech nic cie nie paralizuje, nie zatrzymuje. Nie martw sie ze cos jest niewystarczajaco dobre lub idealne, cokolwiek to jest: sztuka, milosc, praca, rodzina lub zycie. Jakiegokolwiek dzialania sie boisz – podejmij sie go. Popelniaj swoje bledy w nastepnym roku i na zawsze.”

  :)

 • Sylfia

  Jak miło podzielić się czymś co się czuje gdzieś głęboko w sobie..a potem zobaczyć że nie tylko my sami mamy podobne przemyślenia..

  Strasznie mi miło zobaczyć było mój cytat i to jeszcze na początku.. to co wybrałam jest całkiem proste, ale jak widać w prostocie tkwi piękno. I pokazuje jak dla każdego z nas miłość jest nadzwyczajnie cennym darem w życiu.

  Dziękuję pięknie! Nie mogę się doczekać naszyjnika! :)

 • Dzięki wielki, przeogromne za pomysł z tym konkursem.
  Proszę o więcej cytatów – może jakiś odrębny wpis (podstrona może lepiej ;) ) please…

  a na przyszłość musisz się poprawić z jednym, nagrody niech będą trochę dla facetów też, niech będzie jakiś wybór (w końcu dla ukochanej żony mogę o jakiś naszyjnik powalczyć, albo dla którejś z córek… )
  cytaty notuję ku pamięci, dla potomności i dla lepszego jutra :)

  • Dziewczyny prosiły o biżuterię, więc chciałam wyjść im na przeciw. Cieszę się, że czytają mnie również faceci i staram się mieć Was na uwadze (koledzy opieprzają mnie za każdym razem, gdy przypadkowo powiem np. w filmiku „cześć dziewczyny!”), aczkolwiek nie da się ukryć, że jesteście w mniejszości.

 • CafeLife

  Cudowne cytaty … Gratuluję zwycięzcom ! :)

 • Mój ulubiony z powyższych i nie tylko to ten o milczeniu :) Gratuluje! :)

 • Posejdon konkretny :)

 • Asia

  hej :) ja mam takie inne pytanko, tutaj pisałaś o zegarku: http://alina.stronazen.pl/misz-masz/majowi-faworyci-ulubiency-i-odkrycia-tego-miesiaca/

  masz go dalej ? nic się z nim nie dzieje? poleciłabys go?

  • Zegarek nosiłam codziennie prawie przez okrągły rok. Jestem zdziwiona tym, jak dobrze się po tym czasie prezentuje, bo tylko trochę się we wnętrzu i na krawędziach poprzecierał na czerwono. Ale tak jak mówię – był intensywnie eksploatowany. Obecnie już go nie noszę, bo przestał mi się podobać i zaczął mi przeszkadzać fakt, że nie jest oryginałem od Korsa, a kupując go nie miałam nawet takiej świadomości. Jeśli podoba Ci się, zastanawiasz się nad zakupem i obawiasz się jego jakością – to nie obawiaj się, bo wykonany jest naprawdę dobrze jak na 40zł, czy ile tam on kosztuje :)

 • Anita

  „I pomyśleć, że zawsze jesteście „gdzieśtam” po drugiej stronie, a tylko niewielki odsetek z Was ma chęć ujawniać się na co dzień w komentarzach.”

  Odwiedzam Twojego bloga od jakiegoś czasu i moim zdaniem bardzo fajnie go prowadzisz. Podoba mi się różnorodność postów, świetne zdjęcia, dosyć prosty, ale przyjemny dla oka wygląd strony (jestem zdania, że w prostocie tkwi piękno). Jedynie, co mogłabym zarzucić, to fakt, że w niektórych postach pojawia się za dużo „:)”.
  Wcześniej nie zostawiłam jednak żadnego komentarza (no, oprócz tego konkursowego :) ), ponieważ wychodzę z założenia, że jeśli nie mam do napisania czy powiedzenia nic mądrego, to tego nie robię. Moim zdaniem jest to lepsze niż komentarz typu „fajnie”. Zawsze jest miło, jeśli pod postem jest dużo komentarzy, ale takich bardziej konstruktywnych.

  Pozdrawiam.

  • Anito, rozumiem Twoje podejście w 100% i wcale mnie ono nie dziwi. Sama czytam mnóstwo różnych blogów, a komentarze zostawiam sporadycznie, czyli wtedy, kiedy mam coś sensownego na dany temat do powiedzenia. Dlatego tak bardzo cieszą mnie zostawiane pod postami komentarze czytelników o ciekawej i przemyślanej treści. Takie typu „Zajrzyj do mnie”, „Super blog” i „Obserwujemy” staram się usuwać na bieżąco. Dzięki za miłe słowa!

 • Karolina

  Gratulacje dla zwycięzców :)

 • Dominika

  Hej ! O jakiegoś czasu przeglądam Twojego bloga, czytam, śledzę, inspiruję się ;) lecz nigdy nie udzielałam się w komentarzach. Do dziś , Przeglądając Twoje stare wpisy natknęłam się na post Kocie życie i historię Twojego Rysia ;) Na jednym ze zdjęć Ryś leży na balkonie a balkon ogrodzony jest.. wydaję mi się, że jakimś rodzajem siatki. I oto moje pytanie ;) Jak to zrobić, z czego, czy samodzielnie czy potrzebny specjalista? Ja również jestem właścicielką rudasa o imieniu Szymon. Jest już z nami 4 lata. Jest wykastrowanym niewychodzącym kocurem. Bardzo podobny do Twojego Ryszarda, lecz z białym szalikiem. Mieszkam na parterze i od 4 lat staramy się bardzo uważać na balkon, młody nie wychodził na niego nigdy. Mam za słabe nerwy i panicznie boję się, że da nogę ze strachu lub za jakimś owadem. Dlatego zaświeciła mi się lampka, gdy zobaczyłam tą siatkę ;) Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Mam nadzieję, że mój komentarz zostanie zauważony .Pozdrawiam

  • Dominiko, taka siatka jest genialnym rozwiązaniem, ja nie zdecydowałabym się nigdy na wypuszczenie Rysia na balkon bez niej. Całe zabezpieczenie wykonaliśmy samodzielnie. Jeśli chodzi o siatkę, to kupiona została w sklepie Zooplus.pl. W pisz u nich w wyszukiwarkę „siatka” i wyskoczy Ci kilka różnych siatek ochronnych, które można do takiego celu wykorzystać.

   • Dominika

    Jej.. nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi ;) Dziękuję bardzo. Zajrzę na stronę i do okresu wiosenno/letniego zastanowimy się nad tym rozwiązaniem, aby wykonać je jak najlepiej. Mam jeszcze jedno pytanie : Czy Ryś zaczął wychodzić na balkon od małego i czy po pokazaniu mu kawałka świata ( mój obserwuje świat jedynie przez okno ) nie nabrał ochoty na więcęj ? ( tzn. nie chciał uciekać z domu przez drzwi, nie dobierał się do siatki itd) . Nawet nie wiesz jak często przeglądając Twoje posty i widząc na zdjęciach Rysia lub gdy o nim piszesz uśmiecham się do komputera i myślę ” hehe zachowuje się tak samo jak mój”. Jednak nikt nie zrozumie kociary tak jak druga kociara ;) Pozdrawiam

 • Emi

  „Co byś zrobił/w co zaangażowałbyś się bez wahania, gdybyś wiedział, że nie poniesiesz porażki?” – moim zdaniem najlepszy!

 • Uwielbiam takie cytaty! Są niesamowicie inspirujące i MOTYWUJĄCE!!
  „Nie zawsze musiz być bohaterem! Ale możesz pozostać człowiekiem” To jest niesamowity dla mnie cytat osobiście!
  pozdrawiam serdecznie! :)

 • Gratulacje dla wybrańców! Teraz tylko działać według tych pięknych cytatów.

 • wonka080

  Ok. Nie udało się wygrać. A można gdzieś kupić ten Twój naszyjnik? :)

  • wonka080

   PS Wiem, że sklepiku już nie ma, ale może jednak gdzieś jest dojście do tej pięknej biżuterii?

   • Wonka, odezwij się na mejla (kontakt@alina.stronazen.pl), niedługo napiszę zainteresowanym więcej o możliwości zakupu mojej biżuterii bez działającego na bieżąco sklepu.

    • wonka080

     Czekamy więc na informacje :)

 • Alinko daj znać co z Twoim newsletterem?

 • gratulacje zwyciezcom:)

 • Jest tyle cudnych, inspirujących myśli, że podziwiam Cię, jak z takiej ilości zgłoszeń udało Ci się wybrać tylko dziesięć.

 • Dziękuje Ci za prowadzenie tego bloga. Jesteś kopalnia motywacji, chęci do działania i zmiany swojego życia. Uwielbiam zaglądać na twoją stronę, a ty jako osoba wydajesz się być pełna pozytywnej Energi kobietą. Ja teraz walczą z chorobą, która dokumentuje na swoim blogu, do czego także bardzo mnie zachęciłaś. Zaczerpnęłam cytaty z dzisiejszego posta. Mam nadzieje, że się nie gniewasz. Pozdrawiam!

 • Ola

  Super te cytaty:)

 • Serdecznie dziękuje za wyróżnienie, ależ miła niespodzianka w piąteczek.
  Zaraz pójdzie mail z danymi.
  Twój wpis o tych cytatach sprawił, że sama zyskałam więcej motywacji i inspiracji do działania.
  To był świetny pomysł.
  Pozdrawiam ciepło :)

 • Dorota ;)

  Jest tyle świetnych cytatów, że ciężko wybrać tylko kilka ale te są bardzo fajne ;)

 • mililifestyle.blogspot.com
 • Nie każdy chłop z widłami to Posejdon. – hahah, dobre :D Dużo ładnych cytatów się pojawiło, wiele z nich znałam,ale niektóre dopiero teraz poznałam ;)

 • wspaniały wpis! jestem zainspirowana na najbliższy czas :) Wybór cytatów trafiony w dziesiątkę! każdy czytając odnosi powyższe do siebie więc i odbiór subiektywny, jednak trudno się z cytatami nie zgodzić. podkradam pierwszy z odnośnikiem na moją stronę. pozdrawiam ciepło!

 • Iwona

  Bardzo dziękuję za podzielenie się cytatami. Niektóre idealnie odnoszą się do wyboru, jaki muszę podjąć, kompletnie nie wiedząc w którą stronę pójść…