Witajcie kochani, przygotowałam dla Was dzisiaj zbiór inspiracji ze stolikami kawowymi w roli głównej – bo wbrew pozorom wybór odpowiedniego stolika to nie jest taka błaha sprawa! :) Stolik kawowy może stać się ciekawym punktem centralnym naszego pokoju, urozmaicić go i pozwolić na wyeksponowanie ulubionych dodatków i dekoracji. Zapraszam na mały przegląd pomysłów, ciekawych aranżacji i inspiracji – dzisiaj skupiłam się na tych bardziej nietypowych i oryginalnych rozwiązaniach.

Pomysł 1: stolik kawowy z pnia drzewa

Pierwszym niestandardowym pomysłem na stolik kawowy jest wykorzystanie kawałka pnia drzewa. Taki „stolik” prezentuje się bardzo ciekawie zarówno w wersji surowej, jak i taki bardziej oczyszczony. Możemy sobie postawić przy kanapie zarówno jeden, większy – lub wykorzystać plastry drzewa i ułożyć je na sobie. Taki stolik pasuje do wnętrz rustykalnych, ale nie tylko – może stać się bardzo ciekawym elementem przełamujących minimalizm nowoczesnego pomieszczenia.

Pomysł 2: skrzynia jako stolik kawowy

Wiecie, że rolę stolika kawowego może przejąć również skrzynia lub kufer? To jedno z moich ulubionych rozwiązań – zaraz po wykorzystaniu palet, a o których będzie za chwilę. Skrzynie mogą być drewniane, metalowe lub wiklinowe i każda z nich nada wnętrzu trochę inny charakter. Dodatkowych plusem jest fakt, że taki stolik będzie pełnił również rolę schowka.

Pomysł 3: transparentny stolik kawowy

Niby jest, ale tak w sumie to go nie widać… Jest tu, czy nie? Nie zawsze chcemy, aby stolik kawowy stawał się swoistym punktem centralnym naszego salonu – wtedy możemy zastanowić się nad stolikiem wykonanym z transparentnego materiału. Wtapia się pomiędzy inne meble – i stanowi idealne uzupełnienie dla salonu w stylu glamour!

Pomysł 4: stolik kawowy z palet

Czas na mojego absolutnego faworyta – PALETY! Jestem oczarowana tym rozwiązaniem odkąd zobaczyłam je po raz pierwszy. Coś mi mówi, że w moim mieszkaniu, kiedyś – sporo mebli będzie moim DIY projektem z palet, bo dają one niesamowitą ilość możliwości! Najbardziej przypadła mi do gustu wersja stolika na kółkach, a im bardziej podniszczone i surowe są deski – tym lepiej. Jeśli ta surowość nam przeszkadza – na górę możemy dodać taflę szkła w formie blatu.

Pomysł 5: nowoczesny stolik kawowy z modułów

Mam dla Was jeszcze coś bardziej nowoczesnego, lecz nie mniej nietypowego :) Coraz częściej stoliki składają się z kilku różnych elementów czy modułów, które możemy ustawiać wedle własnego uznania, a także przekręcać je i przekładać tak, jak jest nam w danym momencie wygodnie. Niektóre stoliki rozsuwają się, dając nam dodatkowe miejsce na przechowywanie.

A na koniec – coś zwykłego i do bólu standardowego. Ale ma swój urok! To, jak będzie się prezentował nasz stolik w dużej mierze zależy od tego, co znajdzie się na nim :)

Jak Wam się podobają zebrane przeze mnie inspiracje? Który z pomysłów najbardziej przypadł Wam do gustu i który najchętniej widzielibyście u siebie? :)