Jak samodzielnie zrobić składany parawan, a także… gdzie go kupić? Zebrałam dla Was kilka ciekawych tutoriali DIY, a dla niecierpliwych i leniuchów – przygotowałam zestawienie parawanów dostępnych w polskich sklepach.

Parawan we wnętrzu – jak go wykorzystać?

Parawan to naprawdę przydatny gadżet, co ustaliliśmy wspólnie w ubiegłym tygodniu. „Możemy potraktować jako element typowo użytkowy i zastosować go do wydzielenia strefy w pomieszczeniu, czy też do przesłonięcia nieciekawego elementu w mieszkaniu, którym nie chcemy się chwalić (grzejnik, kaloryfer, rurki w ścianie). Parawan możemy potraktować również jako przedmiot wyłącznie dekoracyjny – na zdjęciach poniżej zobaczycie, że może stanowić oryginalne dzieło sztuki i pomóc w zagospodarowaniu mało ciekawego kąta w mieszkaniu.”  Nie czytałeś wpisu? No to odsyłam do części pierwszej:

PARAWAN WE WNĘTRZU – CZĘŚĆ 1

 

Jak samodzielnie zrobić parawan?

Jeśli lubisz DIY i tworzenie dekoracji oraz przedmiotów codziennego użytku samodzielnie, to dobrze się składa, bo również i parawan można sobie samodzielnie „wyczarować”. Ja moje własne parawanowe DIY planuję w bliżej nieokreślonej przyszłości, dlatego znalazłam dla Was kilka ciekawych tutoriali w sieci.

DIY PARAWAN - Designyourlife.pl

Parawan 1 – wykonany samodzielnie od podstaw, z kawałków drewnianej płyty, zawiasów i ozdobiony dekoracyjną tapetą. // Parawan 2 – wykonany przy wykorzystaniu posiadanych drzwi lub frontów meblowych.

DIY PARAWAN - Designyourlife.pl

Parawan 3 – niewielkich rozmiarów, wykonany z ozdobionego tkaniną kartonu. // Parawan 4 – wykonany z materiału zamocowanego do drewnianej ramy.

 

Gdzie kupić parawan?

Kilka dobrych godzin przeglądałam ofertę różnych polskich sklepów internetowych i stworzyłam dla Was zestawienie 12-tu różnorodnych parawanów, które wpadły mi w oko. Moim faworytem jest nr 1 (jego powierzchnia jest magnetyczna i jeszcze można pisać po nim kredą, fajna opcja, ale swoje kosztuje). Jego tańszą wersją będzie nr 11. Ciekawie prezentują się tez nr 3 (z egzotycznego drewna), czy ażurowy nr 4 z drewna i papieru ryżowego.

Gdzie kupić parawan? Designyourlife.pl

Parawany dostępne w polskich sklepach: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12

Macie swojego faworyta?