designyourlife akcja organizacja kabli

Czas najwyższy rozpocząć zapowiedziane przeze mnie wielkie wiosenne porządki i zorganizować chaos w swoim otoczeniu. Postanowiłam zacząć od czegoś drobnego. Ładowarka od telefonu, ładowarka od aparatu, ładowarka od drugiego telefonu, słuchawki, kabel usb, myszka – a wszystkie rozrzucone po całym domu, co powoduje konieczność ciągłego ich poszukiwania. Albo w opcji drugiej – splątane ze sobą w szufladzie kilkoma węzłami nie do rozplątania.  Znacie to? Postanowiłam się z nimi rozprawić :)

U mnie występowała opcja 2, czyli wszystko na raz splątane zdecydowanie zbyt mocno. Idealnie byłoby, aby wszystkie te pomocnicze elementy i ładowarki mieściły się w jednym, wspólnym miejscu, w którym będą dostępne bez żadnego problemu. Postanowiłam przygotować sobie specjalny organizer na wszystkie te przedmioty.

Potrzebne nam będzie pudełko takiej wielkości, jaką uznamy za stosowną, kawałek kartonu i dekoracyjny papier. Wycinamy 4 elementy z kartonu z nacięciami takimi jak na zdjęciu poniżej, a następnie składamy je ze sobą. Jeśli wszystko pasuje zabieramy się za oklejenie papierem – zwróćcie uwagę na to która ze stron każdego kartonika znajdzie się u góry, aby właściwie je okleić i stworzyć estetycznie krawędzie.

6

designyourlife akcja organizacja kabli4

To na prawdę banalnie proste, a pozwala stworzyć przegródki idealne to uporządkowania wszystkich pozwijanych kabli i ładowarek. Sami musicie uznać jakie wielkości przegródek będą dla Was odpowiednie.

designyourlife akcja organizacja kabli5

designyourlife akcja organizacja kabli2

A jeśli macie trochę organizacyjnego świra, to możecie sobie poszczególne przegródki opisać, jak na na zdjęciu poniżej… :) Jeśli nie ma ich wiele, to pewnie nie będzie konieczne, ale czemu nie ;)

designyourlife akcja organizacja kabli3

Mam nadzieję, że udało mi się Was trochę zainspirować do rozpoczęcia wiosennych porządków i będziecie mi w nich towarzyszyć :) To dopiero początek mojej AKCJI ORGANIZACJI, tak więc w najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnych postów z pomysłami na zorganizowanie kłopotliwych miejsc w mieszkaniu i nie tylko. Do usłyszenia niedługo!