Ilość Waszych zgłoszeń w konkursie przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałam się oczywiście, że „ktośtam” mnie czyta, bo jednak nie przypominam sobie, abym to ja sama odświeżała stronę bloga 400 tys. razy w ostatnim miesiącu, ale… Już w pierwszej godzinie od publikacji udział w konkursie zgłosiło 150 osób. Po 24h zgłoszeń było ponad 400, a trzy dni później ich ilość przekroczyła 600. WOW. I pomyśleć, że zawsze jesteście „gdzieśtam” po drugiej stronie, a tylko niewielki odsetek z Was ma chęć ujawniać się na co dzień w komentarzach.

 

Zainteresowanie konkursem i Wasza aktywność okazały się dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale co tam konkurs… W komentarzach pod tamtym postem stworzyliście potężny zbiór inspirujących cytatów! Ośmielę się stwierdzić, że to zbiór najbardziej inspirujących cytatów w całym polskim internecie! Bo nie są to cytaty dodane do jakiejś wielkiej bazy sentencji serwującej inspirujące słowa na każdą okazję. Większość z Waszych propozycji ma całą swoją historię i przypisane im specjalne znaczenie.

>>> Inspirujące cytaty – zbiór najlepszych zdań, myśli, słów <<<

 

Śmialiście się w przesyłanych komentarzach, jak wiele pracy nieopacznie sobie przysporzyłam, ale Wasze obawy o to, że któryś z nich zniknie w tłumie, były bezzasadne! Wszystkie komentarze przeczytałam kilkakrotnie.

Wyłonienie szóstki zwycięzców było niezwykle trudne i… nie podołałam temu wyzwaniu. Musiałam wytypować dodatkową czwórkę, dla której przygotowane będą biżuteryjne nagrody-niespodzianki :)

Na jakiej podstawie wybierałam zwycięzców w konkursie? Wybrałam 10 cytatów, które najbardziej do mnie trafiły, najmocniej mnie zainspirowały i najbardziej zainteresowały. Niektóre z nich miały obszerne wyjaśnienia, niektóre nie miały ich w ogóle (pisałam Wam, że uzasadnienie jest mile widziane, aczkolwiek nie jest obowiązkowe). W sytuacji, gdy dany cytat powtarzał się kilkakrotnie – wybierałam autora, która podsunął go jako pierwszy.

Wśród autorów cytatów najczęściej powtarzali się: Paolo Coelho, Albert Einstein, Steve Jobs, Mark Twain. Dziękuję Wszystkim raz jeszcze! Wybieranie zwycięskiej dziesiątki z jednej strony było niezwykle przyjemne oraz inspirujące, a z drugiej – po prostu okropne! Tyle fantastycznych cytatów, tyle fantastycznych i bardzo osobistych historii… Chciałam nagrodzić Was wszystkich!

Jedno wiem na pewno – w przyszłości muszę postawić uczestnikom więcej warunków do spełnienia :))

inspirujace cytaty

 

10 inspirujących cytatów od czytelników bloga

Za ten cytat Sylfia otrzymuje naszyjnik. Myślę, że nie wymaga komentarza i jak dla mnie, to trafia w samo sedno. Jeśli ktoś chciałby się podjąć przetłumaczenia tych słów, to byłoby super je tutaj zamieścić dla osób, które nie znają zbyt dobrze angielskiego.

„Love is passion, obsession, someone you can’t live without. I say, fall head over heels. Find someone you can love like crazy and who will love you the same way back. How do you find him? Well, you forget your head, and you listen to your heart. And I’m not hearing any heart. Cause the truth is, honey, there’s no sense living your life without this. To make the journey and not fall deeply in love, well, you haven’t lived a life at all. But you have to try, cause if you haven’t tried, you haven’t lived.”

 

Aby prawidłowo odebrać ten cytat warto obejrzeć tę trzyminutową scenę z filmu Meet Joe Black.

 

Do Yoke – która zgłosiła ten cytat – wędruje naszyjnik. W 100% zgadzam się ze słowami Marissy. Postępując w opisany przez nią sposób nauczyłam się prawie wszystkiego, co dzisiaj wiem.

„(…) najważniejsze w życiu to mieć odwagę porwać się na coś, na co nie jesteśmy gotowi. To straszna rada, poczujecie ucisk w żołądku, ale lepiej poznacie siebie. Albo nauczycie się robić rzeczy, o których nawet nie myśleliście, że moglibyście umieć, albo poznacie swoje ograniczenia”. Marissa Mayer

 

Do Barbary, która zgłosiła ten cytat wyślę naszyjnik. Uwielbiam Małgorzatę Musierowicz i jej „Jeżycjadę”, ona pełna jest podobnych perełek:

„Skoro człowiek przesypia prawie jedną trzecią swego życia, to powinien starać się maksymalnie wykorzystać nieliczne godziny, kiedy to nie leży bez świadomości. Jak najwięcej zrobić, jak najwięcej przeczytać, jak najwięcej się nauczyć i jak najwięcej pojąć z tego świata, na którym jest tylko gościem. I jak najwięcej dać temu światu…”. Małgorzata Musierowicz, cytat z książki „Opium w rosole”.

 

Bransoletka wędruje do Dominiki za poniższy, bardzo krótki cytat. Dla mnie stanowi on swego rodzaju upomnienie przed przedwczesnym ocenianiem innych ludzi i utwierdza w przekonaniu, że to niewypowiedziane słowa mogą być czasami tymi najbardziej wartościowymi.

„To, że mil­czę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” Jonathan Carroll.

 

Bransoletkę dostanie Reya za podzielenie się poniższym cytatem:

„I hope that in this year to come, you make mistakes.
Because if you are making mistakes, then you are making new things, trying new things, learning, living, pushing yourself, changing yourself, changing your world. You’re doing things you’ve never done before, and more importantly, you’re Doing Something.
So that’s my wish for you, and all of us, and my wish for myself. Make New Mistakes. Make glorious, amazing mistakes. Make mistakes nobody’s ever made before. Don’t freeze, don’t stop, don’t worry that it isn’t good enough, or it isn’t perfect, whatever it is: art, or love, or work or family or life.
Whatever it is you’re scared of doing, Do it.
Make your mistakes, next year and forever.” Neil Gaiman

 

Bransoletka dla Andżeliki za słowa:

„Ten kto myśli, że może i potrafi – może i potrafi. Ten kto myśli, że nie może i nie potrafi – nie może i nie potrafi. To bezwzględne, bezdyskusyjne prawo”. Pablo Picasso

 

Uwaga, uwaga! Mam jeszcze cztery nagrody dodatkowe.

Ulson otrzymuje dodatkową nagrodę za poniższy cytat. Byłam w niezłym szoku, gdy zadałam sobie to pytanie. Polecam. Strach przed ewentualnym niepowodzeniem niesamowicie nas ogranicza!

„Co byś zrobił/w co zaangażowałbyś się bez wahania, gdybyś wiedział, że nie poniesiesz porażki?”.

 

2planetfromsun otrzymuje dodatkową nagrodę za cytat… który zmotywował mnie do zawalczenia o więcej „chwil, które zapierają dech w piersiach”.

„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach” – Maya Angelou

 

Ewelina otrzymuje nagrodę dodatkową za bardzo krótki cytat, przy którym (chyba jako przy jedynym z całej listy) parsknęłam śmiechem. Wszystkie zebrane przez Was myśli były takie poważne i mądre, a ten jeden… hihi.

Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.

 

Marta, dla Ciebie mam nagrodę dodatkową za cytat, który wywołał szeroki uśmiech na mojej twarzy i miłe wspomnienia – taki sam krótki wierszyk był kiedyś pierwszym wpisem w pamiętniku siedmioletniej Alinki. Pamiętacie te czasy, gdy w szkole wszyscy wymieniali się kolorowymi „Pamiętniczkami” i zostawiali w nich sobie różne wierszyki, obrazki i złote myśli?

„Idź śmiało przez życie, miej wesołą minkę, łap szczęście za ogon i duś jak cytrynkę.”

 

Wymienionych wyżej proszę o kontakt mejlowy do sobotniego wieczoru na adres kontakt@designyourlife.pl – potrzebuję Wasze adresy. Jeśli ktoś się nie zgłosi, wówczas nagroda trafi do kolejnej osoby. Nagrody prześlę za około tydzień, gdy już uporam się z produkcją całej tej biżuterii.

Gratuluję wygranym i raz jeszcze dziękuję wszystkim za tak liczny udział w konkursie. Jesteście the best!