Co wynika? To zależy. Jeśli masz bloga, którego prowadzisz z pasją, piszesz o sprawach, które Cię interesują i mocno się w tę całą zabawę angażujesz, to mogą z tego wyniknąć rzeczy bardzo fajne. Tydzień temu, 18 czerwca, spotkaliśmy się w Klubokawiarni Sienkiewicza 27, żeby sobie trochę pogadać – w niewielkim gronie, aby każdy z nas mógł dojść do głosu (co i tak okazało się być trudne :D). Po co takie spotkania i przenoszenie blogowania do „realnego świata”? Zaraz Wam wytłumaczę…

 

O co tyle szumu?

Jeśli jakiejś czynności poświęcasz dużo czasu, naturalną rzeczą jest, że chcesz o niej mówić. Wielu z nas blogowanie zajmuje tyle czasu, ile praca na etacie. Po powrocie z pracy czy szkoły, chętnie opowiadasz swoim bliskim o tym, co się wydarzyło w ciągu dnia, prawda? Z blogowaniem jest tak samo, tylko tu pojawia się pewien niewielki problem: to się przecież dzieje w internecie i jest wielce prawdopodobne, że Twoje najbliższe otoczenie kompletnie nie będzie łapało, o co tyle szumu… :) Ci nasi bliscy często tego nawet nie rozumieją i najzwyczajniej w świecie nie chce im się na ten temat słuchać ;)

Koleżanki uważają, że zajmujesz się jakimiś bzdurami. Koledzy podśmiewają się z Twoich outfitów i recenzji. A o 4 nad ranem, gdy wracacie wspólnie z imprezy pytają, czy zrobić Ci fotkę z hamburgerem z Mc (no dobra, to było akurat zabawne :D). Znajomi świeżo poznani – gdy tylko dowiedzą się, że blogujesz – koniecznie chcą wiedzieć, czy to prawda, że na blogu można zarobić – i jak dużo ???

Och, wiecie. Jest nam tak ciężko i samotnie ;) I wtedy właśnie z pomocą przychodzi bloSilesia!!! ;)

 

O spotkaniu bloSilesia

Nie ma lepszej rzeczy niż możliwość podyskutowania na temat, który Cię interesuje – z innymi ludźmi, którzy jarają się nim tak samo, albo i nawet bardziej. Chyba nic skuteczniej nie dodaje motywacji! To spotkanie z bloSilesią było już moim drugim i było po prostu genialnie. Zagadaliśmy się prawie na amen! Po czterech godzinach wciąż nie udało się nam wszystkim kolejno powiedzieć czegoś o sobie… :)

Zanim opowiem Wam o czym rozmawialiśmy, możecie zobaczyć mały filmik zmontowany przez Tomka – udało mi się załapać gdzieś pod koniec z moim „zacieszem” ;)

 

O czym było i co konkretnie wynika z tego naszego blogowania?

Sporo rozmawialiśmy o tym, co daje nam blogowanie i to nie koniecznie w kontekście zarabiania. Okazuje się, że blog może być naszym najlepszym portfolio i – uwaga, uwaga! – pomóc nam w rozwoju kariery. Wcale nie chodzi mi o bloga, na którym zamieszczać będziemy nasze prace. Samo prowadzenie bloga mówi o Tobie nie tylko to, że zajmujesz się np. modą, designem czy urodą, ale jest potwierdzeniem faktu, iż jest się kreatywną osobą, której zależy na rozwoju, otwartą na nowe możliwości i chętną do działania.

Wiecie, że kilku uczestniczkom naszego spotkania fakt prowadzenia bloga pomógł w dostaniu wymarzonej pracy, a ich pracodawcy nie wstydzili się przyznać, że to właśnie dlatego? Kolejną z zalet blogowania jest możliwość zbudowania dzięki niemu swojej kariery – inny z nas dzięki blogowaniu mógł się rozwinąć i skorzystać z wielu atrakcyjnych możliwości, ponieważ z czasem zaczął być postrzegany jako specjalista w temacie, o którym bloguje. Założę się, że nie spodziewaliście się, że blog może być w pewnym sensie narzędziem do zrealizowania swoich planów i wykreowania wokół siebie czegoś nowego.

 

Co mi daje blogowanie?

Obecnie jest moim ulubionych zajęciem i w coraz większej mierze staje się moim sposobem na życie. Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe, ekscytujące możliwości i już się nie mogę doczekać co wydarzy się dalej :) Nie chcę się rozpisywać o tym dzisiaj za długo, bo o moim podejściu do blogowania pisałam już wcześniej („FAQ: Blogowanie, motywacja i trochę bardziej osobiście”).

 

Blosilesia

Blosilesia2

Relację z naszego spotkania znajdziecie również na oficjalnej stronie bloSilesia . Mam ogromną nadzieję, że również tutaj, na Śląsku, uda się nam skutecznie zintegrować i będzie głośno również o naszych spotkaniach, a nie tylko warszawskiej czy wrocławskiej ekipy… :)

 

Lista obecności dla ciekawych

http://www.zajadam.pl/

http://kokopelia.pl/

http://www.silesiastreetlook.blogspot.com

http://odkryjslaskie.org

http://blog.katowice-airport.com/

http://automotiveblog.pl

www.slonecznybalkon.pl

https://designyourlife.pl/

http://wezniemarudz.wordpress.com/

http://domowoj.pl/

 

bloSilesia1