Pięć plus pięć… czyli 5 moich zdjęć z minionego tygodnia i 5 linków, którymi koniecznie chcę się z Wami podzielić. Bardzo przyjemnie przygotowywało mi się dla Was ten wpis, bo to był naprawdę dobry tydzień :)

 

Pięć zdjęć z ostatniego tygodnia

1. (powyżej) Nie znam lepszego sposobu na uczczenie 10 tysięcy polubień na moim profilu na Facebooku. To tylko liczba, ale… jaka! Na zdjęciu moje ulubione sushi – a jeśli mieszkacie w mojej okolicy to tutaj znajdziecie informację, gdzie moim zdaniem jest najsmaczniejsze.

2. W tym tygodniu pisałam rzadziej… co nie oznacza, że nad blogiem pracowałam mniej. Przygotowanie wpisów poradnikowych jest bardzo czasochłonne, ale uwielbiam to robić, bo czuję, że to wszystko ma jakiś głębszy sens :)

Alina przy pracy ;)

3. W tym tygodniu powstał m.in. poradnik fotograficzny oraz druga część wpisu na temat urządzania funkcjonalnej kuchni. Z ciekawości zsumowałam sobie ile czasu zajęło mi przygotowanie tego fotograficznego poradnika i było to dobre 10-12 godzin. Może przygotuję kiedyś osobny wpis o tym jak wygląda u mnie taka praca nad wpisem „od kuchni”, dajcie znać co o tym myślicie :)

Pięć plus pięć

4. Słuchajcie, zakochałam się, ale proszę, nie mówcie Ryszardowi! Takiego kota będę kiedyś miała <3 Brytyjczyki są cudowne. Zdjęcie zrobiłam tydzień temu na wystawie kotów rasowych w Bielsku-Białej, na której moim zadaniem było wykonanie zdjęć reportażowych. Rzecz jasna, nie mogłam odmówić sobie również fotografowania tak przepięknych kotów! O ile sam fakt wożenia kotów na wystawy jestem w stanie zrozumieć, o tyle to, co działo się na końcu przechodzi ludzkie pojęcie. Pokaz mody dla kotów? Litości. Tutaj i tutaj możecie zobaczyć jak to wyglądało. Kotki wyglądają słodko, ale jest mi ich najzwyczajniej w świecie szkoda.

Kot brytyjski

5. W ten weekend miałam przyjemność uczestniczyć w maratonie fotograficznym współorganizowanym przez moją uczelnię. 5h z dobrymi zdjęciami to jest to! Fotografie Tadeusza Rolke były niesamowite, a możliwość obejrzenia ich wraz z komentarzem samego autora – bezcenne. Zdjęcie zrobiłam w budynku Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Beton, cegły, stal – bardzo w moim stylu :)

Park Tradycji - Siemianowice Śląskie

 

+VLOG! Jeśli chcecie zobaczyć jak było na maratonie fotograficznym i jesteście ciekawi kilku moich ostatnich zakupów, to zachęcam do obejrzenia poniższego filmu :)

 

Pięć linków, które zainteresowały mnie w ubiegłym tygodniu

1. Świetnie przedstawiony temat modelowania twarzy makijażem. Dziewczyny, warto zobaczyć!

2. Osobisty post Emmy z mojego ulubionego bloga ABM o tym, że nasze marzenia ewoluują z czasem i trzeba umieć to zaakceptować. Poruszający był dla mnie akapit o byciu „tą drugą siostrą” i jej podejściu do tego tematu. Tak swoją drogą to nie sądziłam, że dochody z ich blogowego biznesu mogą liczyć już w… milionach.

3. Najpiękniejsza foto-relacja z podróży, jaką ostatnio oglądałam (Bolonia, Wenecja, Londyn, Dublin). Też chcę takie dla Was robić.

4. 9 rad przydatnych przy układaniu bukietów.

5. To był chyba jakiś tydzień pisania o… pisaniu. U StyleDigger pojawił się ciekawy tekst o tym jak pisać lepiej, a u Kominka 8 najlepszych aplikacji do pisania. Sugestie, zarówno z pierwszego jak i drugiego posta, zaczynam już wykorzystywać.

 

To wszystko dzisiaj. Na napisanie o małej wyprawie do Krakowa ze znajomymi b(v)logerami już zabrakło miejsca… :) Ale wiecie co jest najlepsze? Że nadchodzący tydzień zapowiada się równie ciekawie – już nie mogę się doczekać wtorkowego spotkania BloSilesia!