Powierzchnie udające tablicę są ostatnio moim ulubionym elementem przy tworzeniu projektów DIY i jeśli czytacie mnie od jakiegoś czasu, to zdążyliście się zorientować ;) To już najprawdopodobniej ostatni z tego typu postów, w którym chciałabym pokazać Wam kilka moich mini „tablicowych” realizacji.

 

Puszka/pudełko pomalowane farbą tablicową

Jestem strasznym chomikiem i chomikuję wszystkie pudełka, puszki i koszyczki z przekonaniem, że z pewnością je do czegoś wykorzystam. Czasami nawet się to sprawdza :) Puszkę po cukierkach przemalowałam farbą tablicową, a następnie ozdobiłam mazakiem kredowym. Mój mazak ma bardzo grubą końcówkę, wypompowałam więc z niego trochę farby na spodek i do wykonania wzorków użyłam pędzelka od żelowego eyelinera. Wzorki namalowane farbką z takiego mazaka/markera są trwałe, nie ścierają się, i aby je usunąć trzeba użyć zwilżonej gąbki lub szmatki.

Pomysły na wykorzystanie farby tablicowej - DesignYourLife.pl

 

Etykiety z folii tablicowej

Do wykonania etykiety użyłam folii tablicowej. Moją kupiłam na allegro, jakiś czas temu była dostępna w Lidlu. Nie wiem, czy wszystkie folie tak mają, ale marker kredowy na mojej się rozpływał, i do wykonania wzorków czy napisów musiałam użyć zwykłej kredy.

Pomysły na wykorzystanie farby tablicowej - DesignYourLife.pl

Ze świecy w plastikowym opakowaniu zdarła mi się przez przypadek dekoracyjna naklejka, postanowiłam więc zastąpić ją folią… jak widać wzór jest jednak bardzo, bardzo nietrwały i ściera się przy każdym dotknięciu. Myślę, że to może być fajny projekt do wykonania z dzieciakami, które będą mogły dekorować świeczkę/świecznik/słoik tak często, jak będą miały na to ochote. Kreda nie pozwala na zbyt dużą precyzję, więc stworzone przez nią napisy nie są tak estetyczne, jak przy użyciu markera.

Pomysły na wykorzystanie farby tablicowej - DesignYourLife.pl

 

Tablica z folii tablicowej w ramie

Moją tablicę w dekoracyjnej ramie z pewnością już znacie (Cały post: „Jak zrobić własną tablicę/blackboard?”). Jeśli jednak nie chce się Wam bawić z farbą (której ja użyłam), to możecie pobawić się z folią tablicową.

Pomysły na wykorzystanie farby tablicowej - DesignYourLife.pl

Pomysły na wykorzystanie farby tablicowej - DesignYourLife.pl

Jedną z ramek na ścianie podmieniłam na taką z folią tablicową, którą będę mogła zapełniać wedle własnego uznania :)

Pomysły na wykorzystanie farby tablicowej - DesignYourLife.pl

 

Kilka innych pomysłów

Bardzo spodobał mi się również pomysł na stworzenie uniwersalnego banera/transparentu/girlandy (?) przy użyciu tablicowej farby. Efekt jest świetny i taka gotowa girlanda może się przydać na różne okazje :) Zdjęcie pochodzi z bloga TheDIYclub i tutaj znajdziecie cały tutorial.

tablicowa-girlanda

Genialne w swojej prostocie ozdoby choinkowe. Zdjęcie pochodzi z bloga Ukkonooa, i tutaj znajdziecie tutorial i kilka innych pomysłów.

tablicowe-ozdoby

Bileciki do prezentów… co prawda te są trochę „oszukane”, bo napisy są wydrukowane, ale myślę, że to ciekawy pomysł na wykorzystanie folii. Źródło zdjęcia.

chalkboard-tags

 

Może zainteresuje Cię również: wykorzystanie tablicy w roli ciekawego tła do zdjęć?

 

To już wszystko dzisiaj, wybaczcie chwilową nieobecność, ale miałam sporo na głowie. Mam nadzieję, że moje i innych pomysły przypadły Wam do gustu. Może podrzucicie też jakieś własne? :))