Nie da się ukryć, że jestem prawdziwą zdjęciową maniaczką, zdjęcia robię każdego dnia i mam ich tak wiele, że niedługo przestaną mi się mieścić na drugim dysku komputera. W ostatnim wpisie o Tatrach pisałam Wam, jak bardzo żałuję, że albumy straciły na popularności, a zdjęcia trzymamy głównie w wirtualnych folderach. Jakiś czas temu postanowiłam, że muszę coś z tym zrobić :) Ciągle szukam kolejnych sposobów na to, by swoje ulubione fotografie oglądać jak najczęściej. Zapraszam Was dzisiaj na pierwszą porcję pomysłów na wykorzystanie naszych ulubionych zdjęć :)

 

Pomysł 1: Przypięcie zdjęć klamerkami, do linki, jak pranie :)

To najprostsza, najszybsza i wymagająca najmniej zaangażowania propozycja. Wystarczą Wam wydrukowane zdjęcia (dowolnego formatu), klamerki oraz rozpięta w wybranym przez siebie linka. Ja postanowiłam urozmaicić u siebie ścianę pod obrazkiem.

TUTAJ znajdziecie mojego całego posta na ten temat eksponowania ulubionych zdjęć.

POMYSŁ NA ZDJĘCIA3

POMYSŁ NA ZDJĘCIA2

 

Pomysł 2: Przygotowanie sobie własnego kolażu ze zdjęć w ramce.

Jedno zdjęcie w ramce to już przeżytek, teraz robimy kolaże, najlepiej z tych instagramowych ;) Tak poważnie – to wskazana jest absolutna dowolność, nie trzymajcie się schematów i rozwijajcie własne pomysły.

TUTAJ znajdziecie mojego posta na temat robienia kolażu z ulubionych zdjęć.

POMYSŁ-NA-INSTAGRAM

ins3

 

Pomysł 3: Ozdobić zdjęciami okładkę notatnika lub zeszytu.

Mój żółty kalendarz nie do końca mi się podobał. Wystarczyły wydrukowane zdjęcia taśma dwustronna, washi tape – i oto co powstało. Przyjemnie mi się go używa, bo każde ze zdjęć kojarzy mi się z jakimś pozytywnym momentem czy wydarzeniem… :)

TUTAJ znajdziecie mojego posta na temat ozdabiania okładki zdjęciami.

DIY NOTATNIK

POMYSŁ NA ZDJĘCIA

 

Pomysł 4: Zaprojektować sobie okładkę z ulubionych zdjęć w programie graficznym.

To moje najświeższe DIY, które jak zwykle postanowiłam trochę spersonalizować. Dzięki temu organizer jest mój i tylko mój :)

TUTAJ znajdziecie mojego posta na temat DIY organizera.

DIY-organizer5

DIY-organizer6

 

Pomysł 5:  Wydrukować na materiale i coś z niego uszyć (lub zamówić gotowy produkt z własną fotografią).

Te małe saszetki kompletnie mnie zauroczyły :) Uwielbiam takie spersonalizowane gadżety! Muszę się zorientować gdzie mogę wydrukować coś na materiale (bez konieczności kupowania jakiejś specjalnej drukarki), bo efekt jest rewelacyjny.

TUTAJ znajdziecie tutorial Elsie i Emmy z ABM.

Photo ideas

Jeśli Wasze umiejętności krawieckie nie są wysokie na tyle, by uszyć sobie kosmetyczkę, to możecie pomyśleć o poduszce. Albo po prostu zamówić gdzieś gotową, na której znajdzie się Wasze zdjęcie lub Wasz projekt wzoru… :) Np. TUTAJ.

Linki do poduszek: 1, 2, 3, 4

ZDJĘCIA NA PODUSZKACH

 

Pomysł 6: Zrobić sobie fototapetę z własnych fotografii

Pokazywałam Wam już to zdjęcie, ale chyba nigdy nie przestanie robić na mnie wrażenia :) Pomysł na wykorzystanie ulubionych zdjęć w wersji MAX ;)

TUTAJ znajdziecie posta na ten temat na ABM

fotowallpaper

TUTAJ kolejny tutoral :)

Tapeta z własnymi zdjęciami

Pomysł 7: wydrukować na dużym formacie

Strasznie podoba mi się wykorzystanie takich starych, rodzinnych zdjęć!

Linki: 1, 2

familyphotos

TUTAJ znajdziecie posta na ten temat na ABM

Zdjęcia na dużym formacie

 

# To tyle na dzisiaj, już niedługo możecie się spodziewać kolejnej porcji pomysłów, rozwiązań bardziej nieoczywistych i rzadziej spotykanych :) Do usłyszenia niedługo!