Pojęcia nie macie jak trudno było mi przygotować tego posta. Zrobienie zestawienia linków do cyklu pięć plus pięć to przy tym łatwizna, bo wielu blogerów miewa posty na piątkę z plusem. Wytypowanie blogów, które spełnią narzucone im przeze mnie kryteria okazało się być trochę problematyczne.

 

Share Week 2014 jest inicjatywą Andrzeja Tucholskiego z bloga JestKultura.pl i ma na celu wzajemne polecanie sobie wartych uwagi autorów. Głównym kryterium wyboru blogów ma być JAKOŚĆ. Nie typ bloga, nie temat, na jaki jest prowadzony, nieistotny jest tu też staż twórcy.

 

Blog „na piątkę z plusem” moim zdaniem wyróżniają…

– ZAWARTOŚĆ: musi być dla mnie interesująca, posty mają mi dostarczać informacji/rozrywki/wrażeń estetycznych, których nie znajdę nigdzie indziej
ZAANGAŻOWANIE: wpisy muszą być przygotowywane przez autora rzetelnie i treściwie; w czasie przeglądania wpisu (po przescrollowaniu 3 zdjęć i 2 akapitów) nie mogę mieć wrażenia „I co, to już wszystko?”
– AUTOR: musi być charyzmatyczny, a jego opinie powinny być dla mnie interesujące (co nie oznacza, że zawsze muszę się z nimi zgadzać)
– WYGLĄD: blog musi być po prostu piękny, czytelny, oryginalny i wszystkie elementy muszą znajdować się na właściwym miejscu

Piątka poniższych b/vlogów jest moim zdaniem właśnie taka.  Bardzo dobrych blogów znam więcej, ale każdorazowo nie spełniają one któregoś z wymienionych przeze mnie kryteriów (np. coś przeszkadza mi w designie, zdjęcia nie są wystarczająco dobre, albo tylko 1/3 postów jest dla mnie interesująca). Do Share Week’u 2014 chcę zgłosić…

 

ŻYCIE JEST PIĘKNE

Życie jest piękne to połączenie bloga podróżniczego oraz rozwojowego. Michał Maj systematycznie, punkt po punkcie realizuje swoją listę marzeń, co często związane jest z udawaniem się na drugą stronę kuli ziemskiej. Pisze w sposób inspirujący i swoimi postami sprawia, że człowiekowi chce się zostawić wszystko i gdzieś wyruszyć. Przy tym wszystkim jest niesamowicie ogarnięty, prowadzi własną firmę i skupia wokół swojego bloga najfajniejszą i najbardziej zaangażowaną społeczność. Przykład? Hakuna Matata. Warto go śledzić!

 

INTERIORSPL

To moim zdaniem jeden z najmocniej nie docenianych blogów wnętrzarskich. Wioleta pisze o urządzaniu i dekorowaniu w sposób niezwykle profesjonalny. Większość z blogów wnętrzarskich opiera się niestety na podkradaniu zdjęć z zagranicznych portali i blogów… a na Interiorspl jest inaczej! Każdy z artykułów autorki jest perfekcyjnie dopracowany, zawiera jej własne zdjęcia i przekazana jest w nim konkretna wiedza, a nie tylko estetyczne inspiracje.

 

ONE LITTLE SMILE

Lifestylowy blog Pauli uwielbiam za jej ogromne zaangażowanie w przygotowanie wszystkich wpisów. Paula ma swój styl, nie wciska nikomu kitu, a swoje zainteresowanie grafiką bardzo dobrze wykorzystuje przy tworzeniu bloga. Wiele z postów ma specjalnie przygotowane ilustracje – zobaczcie sobie np. jej przepisy kulinarne czy własne tapety na pulpit. Na One Little Smile każdy wpis jest dopracowany i żadne zdjęcie nie pojawia się w nim przypadkowo.

 

STYLE DIGGER

To blog o stylu życia w wersji slow. Style Digger polecam Wam stanowczo zbyt często i chyba już powinnam przestać ;), ale nic na to nie poradzę. Każdy z postów Joanny jest dopieszczony w 100%, teksty są świetnie napisane (to moim zdaniem chyba jedna z najlepiej piszących osób w polskim internecie, serio), każde zdjęcie jest takie, jakie powinno być, w odpowiednim miejscu w tekście. Nic dodać, nic ująć.

 

RED LIPSTICK MONSTER

To jedyna vlogerka na mojej liście i moja faworytka we vlogowym świecie beauty. Większość filmów na YouTube oglądam wyłącznie dla odmóżdżenia się (no bo nie czarujmy się, ulubieńcy miesiąca i prezentacja ostatnich zakupów nie przyczyniają się jakoś szczególnie do naszego rozwoju). U Ewy jest inaczej – w swoich filmach przekazuje ona konkretną wiedzę i dzieli się swoim doświadczeniem. Pokazuje jak dobrze się pomalować, jak zamaskować niedociągnięcia własnej urody, jak podkreślić atuty, jak odpowiednio dobrać do swojej twarzy kształt brwi i poprawić kontur ust itd. Uwielbiam!

 

No to moje typy już znacie, ja ciekawa jestem Waszych :)