Hej kochani! Mam dla Was dzisiaj coś specjalnego. Przez ostatni rok dostałam mnóstwo próśb o udostępnienie do ściągnięcia arkusza „Dzień za dniem”. Służy on do planowania swojego czasu, swoich zajęć w ujęciu tygodniowym i jest „sercem” aktualnej edleycji plannera, czyli gotowego, fizycznego produktu do kupienia w moim sklepie. Od dzisiaj daję Wam możliwość zapisania i wydrukowania stron „Dzień za dniem” za darmo :)

Planner tygodniowy - designyourlife.pl

Ze zdjęć, które widuję na Instagramie i wysyłacie mi na mejla wiem, że sporo osób wybiera tworzenie swojego własnego plannera samodzielnie, dlatego też do całej kolekcji stron do wydrukowania w zakładce DARMOWE PLIKI PDF dorzucam dzisiaj coś nowego.

Cały tydzień na dwóch stronach A5 (lub jednej stronie A4) – NOWY ARKUSZ

Arkusz „Dzień za dniem” możecie sobie wydrukować na jednej kartce A4 lub dwóch kartach A5 i np.:

  • Umieścić we własnym DIY plannerze (więcej różnych typów stron znajdziecie w zakładce DARMOWE PLIKI PDF do wydrukowania). Jego strony można połączyć na kilka różnych sposobów, np. poprzez bindowanie sprężyną drutową albo plastikową, wpiąć do segregatora.
  • Trzymać zawsze pod ręką gdzieś na biurku – najlepiej na podkładce z klipsem.
  • Nakleić na ścianę w pobliżu biurka, za pomocą taśm washi tape, które nie zniszczą powierzchni pomalowanej ściany, czy tapety.
  • Nakleić na lodówce, jeśli planner ma służyć do planowania czasu całej rodziny – najlepiej tuż obok plannera z widokiem całego miesiąca.

Designyourlife planner

Osobiście na co dzień korzystam właśnie z takiego planowania dni w ujęciu tygodniowym. Wcześniej, w moich poprzednich plannerach każdy dzień miał swoją własną stronę, ale po dłuższym czasie doszłam do wniosku, że czas przetestować nowe rozwiązanie. Na jednej stronie miałam zarówno godzinową rozpiskę, listę rzeczy do zrobienia, jadłospis, notatki. Chciałam to wszystko trochę uporządkować. Zajmując się swoją listą zadań na konkretny dzień nie chciałam wciąż mieć przed oczami np. zaplanowanego menu.

O wiele lepiej sprawdziło się u mnie wprowadzenie odrębnego arkusza, czyli ARKUSZA Z PLANEM TYGODNIA, który również udostępniłam Wam za darmo do ściągnięcia i wydrukowania. To bardzo uniwersalne narzędzie, więcej na jego temat przeczytacie w podlinkowanym wpisie. Wcześniej regularnie zapisywałam tam tygodniowe jadłospisy, obecnie umieszczam w nim mój plan publikacji na blogu, Instagramie i Facebooku (czyli wszystko, co związane z działalnością w internecie mam na jednej, osobnej stronie).

Planner tygodniowy - designyourlife.pl

I co jeszcze ważne – mniej przestrzeni planowania na każdy dzień to konieczność ciągłego weryfikowania, czy zadania są naprawdę ważne i „zasłużyły” na ich zapisanie. Mając cały tydzień zawarty na dwóch sąsiadujących stronach (czyli w sumie jednej stronie A4), siłą rzeczy musiałam zacząć planować trochę mniej, co sprawiło, że… zaczęłam działać lepiej i bardziej efektywnie, bo skupiałam się tylko na tym, co istotne.

Designyourlife planner

Na jednej stronie plannera „Dzień za dniem” znajdują się:

  • Harmonogram godzinowy od 6 do 22 dla wszystkich dni roboczych, od poniedziałku do piątku
  • Miejsce na listę zadań w formie checklisty do odznaczania, dla wszystkich dni roboczych, od poniedziałku do piątku
  • Miejsce na własne zapiski każdego dnia, wedle uznania (w formie prostokąta na samym dole strony) – można umieszczać tam np. aktywność fizyczną wykonywaną danego dnia, plany obiadowe, plan porządków, najmilsze wspomnienie z konkretnego dnia, czy coś specjalnie dla siebie.
  • Miejsce na luźne notatki w sobotę i niedzielę, bez godzinowego harmonogramu

PLANNER DO WYDRUKOWANIA

Designyourlife planner

Tych z Was, którzy nie przepadają za rozwiązaniami D.I.Y. oczywiście zapraszam do sklepu :) Mam dla Was specjalną, sekretną zniżkę – z kodem „CZYTELNIK-DYL” otrzymacie -10% na swoje zamówienie.

Designyourlife planner

Zachęcam do przetestowania planu tygodnia w takiej formie :) Dajcie znać, czy bardziej odpowiada Wam taki układ, czy może jednak wolicie, by na jeden dzień przypadała osobna strona. Miłego organizowania się!