Pisałam już o metamorfozie salonu z kuchnią, widzieliście metamorfozę sypialni z tarasem – dzisiaj czas na pokój dziecięcy i łazienkę. To trzecia i ostatnia część relacji pokazująca zmiany, jakie wprowadziliśmy wraz z innymi uczestnikami podczas zaawansowanego kursu home stagingu.

Pomieszczenia przed metamorfozą

Pokoje oglądane przez Was wcześniej wymagały głównie kosmetycznych zmian. Pomieszczenie na zdjęciu poniżej okazało się być sporym wyzwaniem, zarówno z uwagi na brak pełnego wyposażenia, jak i jego nieokreśloną funkcję. Początkowo chciałyśmy zrobić z niego biuro. Zasugerowałyśmy się stojącym w pokoju biurkiem, drukarką, sofą. Tymczasem okazało się, że nie jest to właściwy trop i należało raczej przeobrazić go w pokój dziecięcy. Wszystko to dlatego, że mieszkanie o metrażu ok. 90mkw. powinno zawierać dwie sypialnie, ponieważ właśnie takiej konfiguracji poszukiwać będą potencjalni nabywcy.

Pokój przed metamorfozą

Dziewczyny miały wielki dylemat odnośnie sofy – przeobrazić ją w łóżko? Ale takie duże? W pokoju dziecięcym? Hmmm…

Metamorfoza w toku

A może by tak przestawić ją na przeciwległą ścianę… i nie rozkładać?

metamorfoza-w-trakcie2

Nie! Jednak trzeba będzie się jej pozbyć. I problem z meblami rozwiązany – z przedpokoju udało się przenieść tutaj regał.

Metamorfoza w toku

Łazienki przed metamorfozą prezentowały się całkiem dobrze, po prostu do posprzątania i udekorowania.

Łazienki przed metamorfozą

 

Pokój dziecka oraz łazienki – po metamorfozie home staging

Rewolucja przeprowadzona, pokój nabrał całkiem zgrabnych kształtów. Sofa zastąpiona została łóżkiem i udało się wykorzystać obecne wcześniej w pomieszczeniu szafki.

Home staging pokoju dziecięcego

Biurko pozostało na swoim pierwotnym miejscu, nie było sensu gdziekolwiek go przestawiać. Za szybą widzicie część tarasu, który dokładniej pokazałam w poprzednim poście.

Home staging pokoju dziecięcego

Przeniesiony z przedpokoju regał został udekorowany przedmiotami, które kupiłyśmy w Home&You oraz książkami znalezionymi w mieszkaniu. Bardzo podoba mi się ta oszczędna aranżacja – odpowiedzialna jest za nią Sabina, którą serdecznie w tym miejscu pozdrawiam :)

Home staging pokoju dziecięcego

Również i w pokoju dziecięcym na ścianie znalazła się galeria z obrazków, które wypełnione zostały różnokolorowymi papierami do pakowania prezentów i papierami do scrapbookingu. Prawda, że fajnie?

Home staging pokoju dziecięcego

Podobny zegar w wersji maxi wykorzystałam w mojej własnej home stagingowej realizacji, którą pokazywałam Wam jakiś czas temu. Spodobał mi się bardzo :)

Metamorfoza home staging

Na koniec pomieszczenie w całości.

Home staging pokoju dziecięcego

A oto i łazienka PO metamorfozie. Białe ręczniki i dodatki w czarnym kolorze świetnie ją dopełniły.

Home staging łazienki

Wystarczy kilka drobiazgów i od razu robi się bardziej przytulnie.

Home staging łazienki

Jak Wam się podobają pomieszczenia po metamorfozie?

Podobne posty, które mogą Cię zainteresować…

• Metamorfoza home staging salonu z kuchnią
• Metamorfoza home staging mieszkania do sprzedaży
• Relacja z kursu home stagingu
• Metamorfoza sypialni w wynajmowanym mieszkaniu
• Metamorfoza home staging sypialni z tarasem