Planując dzisiejszy wpis postanowiłam zaczerpnąć pomysł z tematyki Waszych mejli. Prosicie mnie najczęściej o rady dotyczące ciekawej i niebanalnej dekoracji pustej ściany – nad kanapą, nad łóżkiem, czy nad stołem. Dlatego właśnie przygotowałam dla Was dzisiaj zbiór najciekawszych aranżacji. Wszystkie są „mobilne”, więc nadają się do wykorzystania również w wynajmowanych wnętrzach. 

Jak ozdobić pustą ścianę?

Obraz, plakat lub grafika

To rozwiązanie jest najprostszym z możliwych. U siebie nad kanapą mam taki oto podłużny obraz…, który trochę już mi się znudził, ale nie zdecydowałam się jeszcze co umieszczę na jego miejscu.

obraz na ścianie

 

Kompozycja z ramek

Na jednej ze ścian mojego pokoju mam kompozycję z ramek, którą dobrze znacie, jeśli czytacie mnie i oglądacie regularnie. Często prosicie o podesłanie wzorów grafik do wydrukowania, które zrobiłam dla siebie – proszę bardzo, znajdziecie je tutaj: PEPITKA, ZYG ZAG, ZEBRA, KROPKI, SKOSY, WZORKI :)

Kompozycja z ramek

 

Półka na obrazy

To rozwiązanie mocno mnie ostatnio kusi. Taką wąską półkę mamy na ścianie w kuchni i sprawdza się świetnie, bo pozwala na ustawienie ciekawej kompozycji np. z obrazów, książek i innych „podręcznych” gadżetów.

 

Tapeta w ramie

Jeśli nie możecie sobie pozwolić na wykonanie generalnego remontu, to może sprawdzi się u Was oprawienie efektownej tapety w dużą ramę…

 

Wydruk w dużym formacie (np. na płótnie lub w formie fototapety)

Zdjęcia lub grafiki wydrukowane na dużym formacie robią zupełnie inne wrażenie, niż miniatury zamknięte w ramkach. Obecnie wiele firm oferuje wielkoformatowy wydruk – np. na płótnie, więc jeśli macie jakieś ulubione zdjęcia dobrej jakości, to warto pomyśleć o wykorzystaniu ich jako dekoracji.

 

Lustro

Małe, duże, jedno, albo i cała ich kolekcja. Mnie najbardziej urzekły te w kształcie słońca, które są bardzo często wykonywanym na blogach DIY. Więcej zdjęć takich luster i pomysły na ich wykonanie znajdziecie wpisując w wyszukiwarkę „DIY sunburst mirror” :)

 

Zawieszona chusta lub ciekawy materiał

Gdybym przeglądając zdjęcia nie natknęła się na te trzy poniższe, to do głowy by mi nie przyszło jak świetnie może wyglądać zawieszona chusta lub inny fragment tkaniny. Nie wszędzie się to sprawdzi, ale na wybranych przeze mnie przykładach całkiem fajnie pasuje.

 

Samodzielnie namalowania grafika

Ozdabiając kawałek wolnej ściany farbą, również możemy uniknąć wielkiego remontu, wystarczy dobrze zabezpieczyć folią najbliższą okolicę naszego „dzieła”.  Najbardziej do gustu przypadł mi złoty księżyc i ściana zapisana własnym, odręcznym pismem.

Postanowiłam zakończyć ten wpis w tym miejscu, bo… mogłabym tak wymyślać bez końca. Chyba przygotuję jeszcze drugą część :) Mam nadzieję, że powyższe przykłady jakoś zainspirują niektórych z Was, zmagających się z problemem pustej ściany.