Ogród we własnym mieszkaniu? Czemu nie! Jakiś czas temu pisałam o kwiatach w roli najmodniejszej dekoracji, a dzisiaj chcę Wam zaprezentować kilka pomysłów na zrobienie sobie we własnych czterech kątach małego „ogródka”. Przymykamy oko na fakt, że wszystkie rośliny w moją otoczeniu padają, bo zapominam o ich podlewaniu – kilka z rozwiązań tak mnie oczarowało, że mam ochotę wziąć się za siebie!

 

Rośliny do góry nogami?

Zaczynamy od rozwiązań najdziwniejszych – co Wy na to, żeby doniczki sobie powiesić? Ale nie tak zwyczajnie! Gdyby tak powiesić je do góry nogami – a właściwie – do góry korzeniami? Jeśli zainteresowała Was ta opcja, to tutaj znajdziecie całego posta na ten temat :)

Wiszące doniczki

Mogą również oczywiście wisieć w sposób o wiele bardziej standardowy.

Źródło zdjęcia.

rośliny-w-domu

Źródło zdjęcia.

 

Roślinki w systemowych doniczkach

Te urocze, białe doniczki na poniższym zdjęciu to elementy systemu Urbio, o którym również Wam już kiedyś pisałam. Świetnie sprawdzą się, jeśli marzy nam się np. ziołowy ogródek na ścianie.

urbio11

urbio3

 

 Wykorzystanie palety

Uwielbiam palety i pisałam o nich nie raz (w fantastyczny sposób potrafią zastąpić stół, łóżko i nie tylko), dlatego to rozwiązanie oczarowało mnie najbardziej :) TUTAJ znajdziecie całego posta z DIY, w którym pokazane jest w jaki sposób możecie zrobić sobie podobną „konstrukcję” u siebie.

Rośliny w palecie

 

Mini ogródek z kaktusami

To jest coś dla mnie! Kaktusy! Chociaż kilkoro z Was pisało mi na Facebooku gdy pokazywałam to zdjęcie, że jest w stanie również i kaktusy skutecznie „dobić” :) Taki miniaturowy ogródek w szklanej misie stanowi bardzo ciekawą dekorację. TUTAJ znajdziecie cały tutorial, według którego możecie sobie wykonać własny.

Mini ogród

 

Sukulenty w filiżankach

Widzieliście roślinki w bardziej sympatycznym wydaniu? Ja chyba nie :) TUTAJ znajdziecie więcej zdjęć. (Nie znam się na roślinach, jak coś pokręciłam z nazwami w tym artykule to mnie poprawcie).

Rośliny w kubkach

Roślinki w wodzie

Źródło zdjęcia.

 

Wykorzystanie nietypowych naczyń…

Np… CZAJNIKA? :) TUTAJ więcej zdjęć.

Roślinki w czajniku

rośliny-w-domu1

 Źródło zdjęcia.

 

# Wypatrzyliście jakiś pomysł dla siebie? Któraś z realizacji najbardziej przypadła Wam do gustu? A może macie jeszcze lepszy pomysł na to jak urozmaicić swoje cztery ściany zielenią?