Cześć kochani ;) Dzisiaj mam dla Was posta w luźnym, letnim klimacie. Wakacje nieodłącznie kojarzą mi się z imprezami na świeżym powietrzu i powiem Wam szczerze, że po tym jak się naoglądałam tych wszystkich kolorowych dekoracji, to mam ochotę jakąś zorganizować. Temat imprez będę jeszcze kontynuować, a dzisiaj mam dla Was kilka pomysłów na udekorowanie szklanek z napojami – dla wielbicieli odrobiny DIY w ich otoczeniu :)

 

DIY papierowe wiatraczki

W chwili, gdy zobaczyłam TO zdjęcie, wiedziałam, że będę musiała zrobić swoje. Musiała we mnie pozostać bardzo duża część dziecka, bo miałam szaloną wręcz radochę przy ich robieniu ;) Wszystko zostało oczywiście udokumentowane dla Was na zdjęciach… ;) Sklejając je myślałam sobie, że może to być świetny pomysł na zabawę z dziećmi – piszę o tym, bo wiem, że czyta mnie sporo młodych mam, które może dadzą się zainspirować i pobawią się ze swoimi pociechami w małe, papierowe „zrób to sam” :)

Wiatraczki

 

Przygotowanie

Do zrobienia papierowych wiatraczków użyłam kwadratu z papieru (o wielkości ok 8cm). Nie miałam arkusza, który miałby dwie strony kolorowe, skleiłam więc ze sobą dwa różne papiery taśmą dwustronną. Sprawa jest banalna, wszystko możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

WIATRACZEK HOW TO

Strasznie podobają mi się takie małe drobiazgi dodane do najzwyklejszych słomek do napojów. To tylko jeden z pomysłów, bo możliwości jest po prostu mnóstwo :)

WIATRACZEK

Źródła: po lewej – moje, po prawej

 

Inne, papierowe inspiracje

Wąsaty trend przywędrował również i tutaj. Już sobie wyobrażam jak śmiesznie muszą wyglądać goście w czasie imprezy, pijący przez takie słomki ;)

Dekoracje do napojów

Źródła: 1, 2

Dekoracje do napojów

Źródło: 1

Wyobrażacie sobie jaką radość muszą mieć dzieciaki pijące przez kwiatkowe słomki ;)?

dekoracje-do-napojow

Źródła: 1, 2

Rozwiązanie takie jak poniżej może się przydać, jeśli przy jednym stole siedzi większa ilość gości. Każdy może dostać słomkę ze swoim imieniem, dzięki czemu szklanki z napojami się nie pomieszają.

dekoracje-do-napojow

Źródła: 1, 2

Te z folii kredowej są NAJLEPSZE ;)

dekoracje-do-napojow

Źródła: 1, 2

Dużo ciekawych pomysłów na dekoracje do drinków i koktajli znajdziecie również TUTAJ.

coctail

 

 # To tyle na dziś :) Poważnie zaczęłam kombinować gdzie by tu i kiedy zorganizować jakąś małą imprezkę. Obawiam się tylko, że znalezienie osób, które tak jak mnie będzie cieszyła obecność kolorowych słomek może być lekko kłopotliwe :D