Skórzany zagłówek łóżka w wersji DIY? Jak najbardziej tak! W dzisiejszym poście dowiecie się w jaki sposób (w nie taki znowu trudny) możecie go wykonać. Projekt zrealizowany został przez mojego przyjaciela, Michała (pamiętacie jego DIY naszyjnik?), którego udało mi się namówić, by zechciał go Wam pokazać :) Na zdjęciach uwiecznione zostały wszystkie etapy pracy. Zapraszamy do oglądania.

 

Potrzebne materiały

– płyta meblowa surowa 18mm (jako baza dla paneli)
– gąbka o grubości 20mm
– skóra ekologiczna
– narzędzia: nóż tapicerski, taker

 GDZIE KUPIĆ POTRZEBNE MATERIAŁY: skóra, pianka – zostały zakupione przez internet (Allegro), płyta laminowana – w marketcie budowlanym (lub w stolarni, warto się wybrać i zapytać jeśli macie jakąś w pobliżu, bo bardzo możliwe, że uda Wam się zdobyć takie formatki za grosze, jeśli zrobią je z odpadów).

 

Etapy wykonania skórzanego zagłówka

Ilość paneli, ich wielkość oraz kształt są zmienne – wszystko zależy od tego jaki wymiar ma Wasze łóżko.

Od jego wielkości zależy również sposób ich mocowania – mogą być mocowane np. do przygotowanego wcześniej stelażu lub zawieszane na ścianie.

1. Formatki z płyty oraz z pianki zostały docięte w tym samym rozmiarze. Pomiędzy ułożonymi na stelażu zagłówka formatkami nie przewidziano żadnych luzów, ich wymiar został dopasowany „na styk”.

2. Skóra zamocowana została do paneli za pomocą takera. Musimy bardzo mocno ją naciągnąć i postarać się to zrobić możliwie jak najrówniej.

diy-zagłówek-etapy1

3. Narożniki docięte zostały w sposób widoczny na zdjęciu i również zamocowane do płyty za pomocą takera.

diy-zaglowek-etapy2

4. Gotowe panele zostały przymocowane do stelaża za pomocą kleju montażowego.

diy-zagłówek-etapy2

diy-zagłowek-etapy2

A tak prezentuje się efekt końcowy :)

diy-skórzany-zagłówek2

 

# Jak Wam się podoba gotowy efekt? Co Wy na to, by na Design Your Life pojawiało się więcej tego typu tutoriali? :)