Hej! Dostaję od Was regularnie sporą ilość mejli z pytaniami na temat kierunku moich studiów (praktycznie codziennie). Domyślam się, że wiele z Was jest teraz na etapie zastanawiania się co zrobić ze swoją przyszłością, poszukiwania swojej drogi, czy wybierania kierunku, który będziecie studiować. Zamiast odpisywać każdemu z osobna postanowiłam… wyczerpać ten temat na tyle, na ile będzie to możliwe.

 

Odpowiedzi na Wasze pytania znajdziecie w moim filmie :)

Staram się wyjść Wam na przeciw i zaspokoić ciekawość w tej kwestii studiów, dlatego właśnie nagrałam dla Was specjalnego vloga – i to takiej sporej długości, bo po wycięciu połowy z mojej gadaniny w dalszym ciągu trwa on 24 minuty ;)

– Dlaczego wybrałam studia zaoczne?
– Czy od zawsze wiedziałam czym chcę się zajmować?
– Czy aby planować studiowanie architektury wnętrz trzeba mieć jakiś specjalny talent plastyczny? Czy to rysowanie jest później potrzebne w czasie pracy?
– Czy trzeba mieć tzw. dobry gust i jakieś „specjalne” poczucie estetyki czy wyobraźnię?
– Jak wyglądają studia na tym kierunku?
– Jak znalazłam moją pierwszą pracę w zawodzie?
– Od czego zacząć swoją przygodę z tym tematem, jak się upewnić, czy wnętrza są dla nas?

Na część Waszych pytań odpowiadałam również w poście „FAQ: praca, studia, organizacja czasu”, zachęcam więc do lektury.

 

Czy praca może być naszą pasją i sprawiać przyjemność? O tym przeczytacie w poście „Moja praca, moja pasja, moja bajka”.

 

Jeszcze jakieś pytania i wątpliwości?

Mam nadzieję, że nie :D Ale jeśli jeszcze jakieś zostały – to piszcie w komentarzach. Wraz odpowiedziami będę je dodawać w tym poście. Nie chcę tworzyć miliona wątków na ten temat, ten będzie na bieżąco uzupełniany i zostanie zbiorem wszystkich informacji.