Jak się zorganizować? To łatwizna – wystarczy mieć organizer Design Your Life. A tak całkiem poważnie, to właśnie dzisiaj nadszedł ten długo oczekiwany dzień – zupełnie nowe strony organizera do wydrukowania już na Was czekają!

Po co zaprojektowałam własny organizer? Po to, by mieć narzędzie do planowania czasu spełniające moje oczekiwania w 100%. Więcej możecie o tym poczytać w poście z poprzednią wersją organizera DIY do wydrukowania – jeśli nie wiesz o czym mowa, to poniżej znajdziesz linki do poprzednich postów na ten temat.

Organizer do wydrukowania – wersja 1
• Organizer do wydrukowania – wersja 2

 

Co nowego w trzeciej wersji?

Właściwie wszystko! Zamiast powielać poprzednie formularze, postanowiłam zaprojektować zupełnie nowe. Podrzuciliście mi mnóstwo ciekawych propozycji i zabrałam się za te, które w komentarzach pojawiały się najczęściej. Przygotowałam dla Was:

•  Aż cztery nowe okładki!
• Stronę tytułową
• Nowy plan dnia w dwóch wersjach (z rubryką dla blogerów i bez niej, w związku z Waszymi sugestiami dodałam godziny od 6:00 rano)
• Plan całego roku na jednej stronie
• Plan tygodnia z godzinami (również od 6:00 rano)
• Przegląd tygodnia i śledzenie tygodniowych celów
• Śledzenie celów w miesiącu

Pytanie o program, który wykorzystałam do zaprojektowania formularzy pojawiło się pod poprzednim postem jakieś 125 razy, pomimo zamieszczenia tej informacji w treści posta.

Strony organizera tym razem zaprojektowałam w programie Adobe Illustrator. Przy wcześniejszych projektach korzystałam z programu Word (1 wersja – odpowiednio sformatowana tabela) oraz Corel Draw.

Organizer do wydrukowania - Designyourlife.pl

Wydruk stron

Strony wydrukowałam na zwykłym, białym papierze. Wydrukowałam je w punkcie ksero w moim mieście – wszystkie szablony należy wydrukować dwustronnie w taki sposób, by na każdej ze stron kartki A4 sąsiadowały ze sobą dwie strony organizera (funkcja wydruku dwustronnego z opcją lustrzanego odbicia). Jest to bardzo istotne, bo po wydruku każdą kartkę trzeba przeciąć w połowie. Gotowy kalendarz ma format A5, czyli połowę formatu A4.

Każda drukarka jest inna i posiada inne marginesy, więc przed wydrukowaniem całości dobrze jest wykonać próbę.

Połączenie stron – metalowa sprężyna zamiast plastikowej

Zdecydowałam się na spięcie wszystkich stron organizera poprzez bindowanie, ale trochę inne niż za pierwszym razem (poprzedni organizer miał grzbiet plastikowy).

Aby zbindować strony udałam się do tego samego punktu ksero, w którym drukowałam swoje strony. Pracownik podziurkuje Wam na miejscu wszystkie kartki i założy grzbiet druciany lub plastikowy za pomocą bindownicy.

Ile stron pomieści sprężyna?

Wydrukowany kalendarz rzecz jasna nie wystarczy na cały rok – i  taka opcja mi pasuje, bo wolę, by był lekki i niezbyt gruby, a za kilka miesięcy mogę wydrukować sobie nową, ulepszoną wersję. Mój organizer jest cienki – połączony został sprężyną o średnicy 8mm, która pomieściła ok. 60 kartek + dwie okładki (przód i tył).

Koszt zależny jest od:
• ceny wydruku dwustronnego w Waszym punkcie ksero
• ceny wydruku okładki
• ceny bindowania
• wybranej grubości sprężyny

Strony organizera do wydrukowania

Mam nadzieję, że już wszystko jest jasne i poskładanie własnego organizera nie przysporzy Wam zbyt wielu problemów. Już niedługo będę miała dla Was również przygotowane, wydrukowane organizery do kupienia.

Organizer do wydrukowania - Designyourlife.pl

Poniższe strony to pliki jpg – możecie je zapisać na dysku klikając na nie prawym przyciskiem myszy i wybrać „Zapisz obraz/element jako…”.

Strona tytułowa – najlepiej jest wydrukować ją po prostu na A5, bo potrzebujemy ją tylko jedną i nie musi być nadrukowana dwustronnie. Strona tytułowa do wydrukowania - Designyourlife.plRozpiska całego roku na jednej stronie. Może przydać się np. do zapisywania ważnych dat – urodzin, Świąt, różnych istotnych wydarzeń.Organizer do wydrukowania - plan roku - Designyourlife.pl

Przygotowałam dwie nowe wersje planu dnia. Pojawiły się dodatkowe godziny w rozpisce (od 6:00), miejsce na rozpisanie trzech najważniejszych zadań do zrealizowania danego dnia, lista „to do”, plan jadłospisu oraz miejsce na notatki. W drugiej wersji znalazła się dodatkowa rubryka „blog” oraz „wiadomości/godziny”.
Organizer do wydrukowania - plan dnia - Designyourlife.plOrganizer do wydrukowania - plan dnia - Designyourlife.pl

 

Organizer do wydrukowania - Designyourlife.pl

Przegląd całego tygodnia na jednej stronie + miejsce na notatki.

Organizer do wydrukowania - plan tygodnia - Designyourlife.pl

Przegląd tygodnia wraz z miejscem na kontrolę naszych celów lub wykonywanych codziennie, powtarzalnych czynności. Zapisujemy je po prawej stronie w tych pionowych prostokątach, a potem codziennie odznaczamy krzyżykiem w kratce, jeśli dana czynność/plan został wykonany. W poziomym prostokącie po prawej można zapisać – wedle uznania – np. najmilszą rzecz, która przydarzyła się nam danego dnia. Ja po lewej rozpisuję sobie plany związane z blogiem, jednakże mamy tu pełną dowolność.

Organizer do wydrukowania - tygodniowe cele - Designyourlife.pl

Śledzenie naszych codziennych celów/powtarzalnych czynności w ujęciu miesięcznym.

Organizer do wydrukowania - miesięczne cele - Designyourlife.pl

Specjalnie dla uczniów – strona do wpisywania ocen z poszczególnych przedmiotów, taki mały dzienniczek. Na amen zapomniałam o planie lekcji, który Wam obiecałam – dorzucę go tutaj w ciągu kilku dni.

Organizer do wydrukowania - dziennik ocen - Designyourlife.pl

 Okładki organizera do wydrukowania

Okładki przygotowane są w plikach o wysokiej rozdzielczości. Aby zapisać wybraną okładkę na komputerze najlepiej jest kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać „Zapisz obraz/element jako…”. Proporcja okładki przystosowana jest to wydruku w formacie A5 lub A4.
Okładka organizera do wydrukowania - Designyourlife.plOkładka organizera do wydrukowania - Designyourlife.plOkładka organizera do wydrukowania - Designyourlife.pl
Okładka organizera do wydrukowania - Designyourlife.plOkładka organizera do wydrukowania - Designyourlife.pl
Okładka organizera do wydrukowania - Designyourlife.plOkładka organizera do wydrukowania - Designyourlife.pl
Okładka organizera do wydrukowania - Designyourlife.pl

Organizer w formacie PDF do ściągnięcia

Jeśli wolisz drukować z plików PDF – przygotowałam również całościową „paczkę” ze wszystkimi stronami do ściągnięcia. Wiesz co byłoby super, jeśli zdecydujesz się zapisać plik i wydrukować sobie organizer? Byłoby super, gdybyś zechciał podzielić się linkiem do tego artykułu na Facebooku… :)

[wpdm_file id=2] OKŁADKI W PDF

[wpdm_file id=3] STRONY W PDF

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania…

To pytaj w komentarzach. Ale zanim to zrobisz bardzo Cię proszę o przeczytanie tego posta w całości. W poprzednim nazbierało się prawie 300 ciągle powtarzających się pytań, na część których odpowiedź była w treści wpisu. Szanujmy proszę swój czas :) Starałam się opisać wszystkie kwestie naprawdę dokładnie.

Korzystasz z Organizera Design Your Life? Pisałeś/łaś o nim na blogu? Daj znać!

Bardzo często dostaję od Was mejle ze zdjęciami Waszych organizerów. Wielu z Was realizowało ich własne wersje i pisaliście o nich na swoich blogach. Podrzućcie linki do Waszych realizacji w komentarzach lub na mejla! Na pewno nie widziałam jeszcze wszystkich – możecie pisać na kontakt@designyourlife.pl

Przypominam też o specjalnym hashtagu na instagramie #designyourlifeplanner  i  #organizerDYL  oraz oznaczanie mnie jako  @designyourlifepl  przy Waszych zdjęciach, by żadna z Waszych realizacji mi nie umknęła. Przeglądanie ich sprawia mi naprawdę mnóstwo radości!

To co? Drukujecie, czy czekacie na gotowe do kupienia? ;)

 

Dalej szukasz organizera idealnego?

Jeśli dalej szukasz organizera idealnego, ale nie chcesz zajmować się samodzielnym drukowaniem oraz składaniem kartek i wolisz gotowy produkt – serdecznie zapraszam do mojego sklepu :)

>>> ORGANIZACJA OD ZARAZ <<<

organizacjaodzaraz.pl