Metamorfoza pomieszczenia, którą dzisiaj Wam przedstawiam, stanowiła dla mnie ciekawe wyzwanie.  Z części salonu musiałam wygospodarować miejsce na sypialnię, tak by od tego momentu zaczął pełnić dwie różne funkcje. Jak mi się udało? Zapraszam do lektury i oglądania.

O co chodzi w Design Your Space?

Jestem przekonana, że wszyscy już dobrze pamiętają o co chodzi w Design Your Space i nie ma sensu bym po raz kolejny tłumaczyła, dlaczego to nie jest kompletny projekt, a jedynie zbiór inspiracji do samodzielnego przeprowadzenia metamorfozy :) W jednym z poprzednich wpisów z tej serii znaleźć można obszerniejsze wyjaśnienie. Informacja o zgłoszeniach do serii znajduje się na końcu posta.

Poprzednie wpisy z serii:
• Design Your Space (8): z nutą etno
• Design Your Space (7): studencki minimalizm
• Design Your Space (6): pokój nastolatki
• Design Your Space (5): metamorfoza totalna
• Design Your Space (4): sypialnia dla mamy
• Design Your Space (3): skandynawskie inspiracje
• Design Your Space (2): salon z jadalnią
Design Your Space (1): pokój studentki

Dzisiejszy wpis jest szczególny, bo posiada aż dwóch Partnerów – firmę Śnieżka oraz sklep internetowy DekorujSam.pl  – a jego Bohaterka otrzyma od Nich przewidziane przeze mnie w metamorfozie farby do przemalowania pomieszczenia, a także różnego rodzaju tekstylne dodatki potrzebne do zrealizowania zaproponowanej przeze mnie przemiany.

Pokój przed metamorfozą…

Agnieszka poprosiła mnie o pomoc w zaaranżowaniu sypialni w części salonu. Swoją dotychczasową sypialnię obiecała „oddać” nastoletniej córce rozpoczynającej naukę w gimnazjum, by tam urządzić jej własny młodzieżowy pokój.

Salon jest dosyć duży – jego powierzchnia to niemal 30m kw., więc na szczęście jest z czym pracować. Tak duży pokój powstał poprzez połączenie w przeszłości dwóch mniejszych pomieszczeń.

Co jeszcze napisała mi Agnieszka? Wytyczne właścicielki pokoju:

  • Wnętrze ma być utrzymane w jasnej kolorystyce i ma być nowoczesne.
  • Ulubione kolory to beże, szarości, turkusy i zielenie, uzupełnione najlepiej srebrnymi dodatkami.
  • Podoba Jej się zastosowanie kamienia strukturalnego na ścianie.
  • Trzeba dokupić kilka mebli (m.in. szafę, szafkę pod TV/dużą komodę, jakieś rozwiązanie na książki).
  • Większość obecnie znajdujących się w salonie mebli ma pozostać.

przed-metamorfoza

W pokoju trzeba będzie koniecznie „uspokoić” kolorystykę i pozbyć się wszystkich rudości, aby wprowadzić klimat widoczny na poniższych inspiracjach.

przed-metamorfoza2

Inspiracje do metamorfozy

Przesłane przez Agnieszkę inspiracje do metamorfozy są bardzo spójne. Widoczne są tu wszystkie wymienione w wytycznych elementy: są jasne i neutralne barwy, w subtelny sposób pojawiają się turkusy i zielenie, jest elegancja i jest nowoczesność. Salon i przyszła sypialnia Agnieszki są idealnym materiałem to wprowadzenia tego typu klimatu.

Design Your Space

Źródło: 1, 2

Design Your Space

Źródło: 1, 2

Co warto zmienić w tym pokoju?

• PRZEMEBLOWANIE

Przygotowałam dla Agnieszki dwie różne wersje układu funkcjonalnego. Różnią się ustawieniem kanapy, telewizora, a także sposobem ustawienia łóżka.

OPCJA 1

Łóżko w opcji pierwszej, jak pokazuje schemat, dosunięte zostało jednym bokiem do ściany. Od części salonu oddziela je regał – ażurowy lub nie, wedle uznania właścicielki mieszkania, to zależy nie ile mocno będzie chciała oddzielić od siebie dwie funkcje w pomieszczeniu. Regał ten należało będzie wykonać na zamówienie.

Design Your Space

Kolejnym elementem oddzielającym sypialnię od salonu jest duża 3-drzwiowa szafa stojąca za dobudowaną ścianką (ścianka na długość mebla). Na jej powierzchni przewidziany został zasugerowany przez Agnieszkę kamień.

Design Your Space

W pomieszczeniach zrobiło się trochę ciaśniej, ale dzięki temu również o wiele przytulniej.

Design Your Space

 

 

OPCJA 2

Łóżko w opcji drugiej zostało odsunięte od ściany, więc dostęp do niego jest z obu stron. Od salonu oddziela je szafa na książki i drzwi przesuwne, dzięki którym można całkowicie oddzielić od siebie oba pomieszczenia. Mogą one też pozostawać zsunięte ze sobą zamykając szafę na książki.

Design Your Space

W opcji 2 udało się uzyskać dwa odrębne pomieszczenia. W ciągu dnia drzwi mogą być otwarte (zasłaniając regały), aby optycznie powiększyć przestrzeń. Wieczorem lub gdy właściciele będą mieli gości – sypialnię można całkowicie zasłonić.

Design Your Space

Rozwiązanie z drugą szafą (od strony sypialni) i dobudowaną ścianką obłożoną kamieniem zostało takie samo.

Design Your Space

 

MALOWANIE ŚCIAN

Metamorfoza bez przemalowywania ścian? To się nie zdarza! ;) W salonie Agnieszki wcześniej panował kolor brzoskwiniowy, którego należy się pozbyć, aby móc uzyskać pożądany efekt końcowy.

Szaleństw nie będzie, bo w salonie i sypialni wystarczająco dużo się już dzieje, stawiamy na jednolite, jasne odcienie. Przez chwilę kusiło mnie zrobienie na jednej ze ścian szerokich pasów, ale to byłoby już zdecydowanie zbyt wiele.

WIDOK8

Większość ścian oraz sufit (którego temat jeszcze poruszę niżej) w pomieszczeniach sugeruję przemalować na biało. Ścianę w sypialni (tę, przy której stoi łóżko) proponuję pokryć kolorem beżowym. Jaśniejszy beż o wdzięcznej nazwie „Zagubiony list” przygotowałam jako alternatywę dla malowania na biało

• 500 ŚNIEŻNOBIAŁY
• 550 CHWILA REFLEKSJI

Wybrane kolory potrzebne do przemalowania wnętrza Agnieszka otrzyma od Śnieżki w prezencie! :)

śnieżka satynowa

 

UZUPEŁNIENIE WNĘTRZA DODATKAMI

Czas na moją ulubioną część, czyli DODATKI. Bez nich żaden projekt nie byłby kompletny. W kwestii dodatków również nie zostawię Agnieszki na lodzie – widoczne na poniższym kolażu zasłony, rolety, poszewki na poduszki i ich wypełnienia bohaterka dzisiejszego wpisu otrzyma od sklepu DekorujSam.pl w prezencie.

Kanapę w salonie, która ma dosyć ciemne obicie najlepiej będzie „zasypać” poduszkami, co pozwoli na optyczne jej rozjaśnienie :)

dekorujsam.pl1. ZASŁONY // 2. PODUSZKA Autumn // 3. PODUSZKA Prince // 4. PODUSZKA Atom // 5. PODUSZKA Snow // 6. PODUSZKA Sand // 7. PODUSZKA Mint // 8. PODUSZKA Dandelion // 9. PODUSZKA Aqua

A poniżej inne meble i dodatki pasujące do nowej aranżacji.

dodatki1. SZAFKA // 2. LUSTRO // 3. LAMPA // 4. LAMPA STOJĄCA // 5. WAZONY I MISY // 6. DYWAN // 7. LAMPION // 8. PLED // 9. NARZUTA // 10. ŚWIECE // 11. PODSTAWKA NA ŚWIECE

INNE PROPONOWANE ZMIANY

• Postawienie oddzielającej salon od sypialni gipsowej ścianki, na której od strony salonowej położony będzie kamień strukturalny.

• Przemalowanie istniejących w mieszkaniu mebli na biało – lub zakup nowych.

• Umieszczenie na blacie stolika kawowego szyby pozwoli zabezpieczyć malowaną powierzchnię przed przypadkowym zarysowaniem, zniszczeniem np. gorącymi temperaturami, a także doda dosyć dużemu gabarytowo meblowi trochę elegancji.

• Wykonanie na zamówienie regału (opcja 1) lub szafy z drzwiami przesuwnymi (opcja 2).

• Wygładzenie powierzchni sufitu i pomalowanie go na biało + wyprowadzenie dwóch punktów świetlnych w odpowiednich miejscach (nad kanapą w części wypoczynkowej oraz nad stołem w części jadalnianej).

• Montaż karnisza w salonie i w sypialni – od ściany do ściany.

Design Your Space

 Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie zmiany? :)


partnerzy


PS. Chcesz zgłosić swoje wnętrze do metamorfozy? Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ.