Organizacja torebek była dla mnie wyzwaniem już od dłuższego czasu, o czym wspominałam Wam w ostatnim wpisie z 33 sposobami na zorganizowanie wnętrza domu. Nareszcie znalazłam rozwiązanie, które spisuje się u mnie idealnie.

No tak, idealnie byłoby przechowywać torebki…

• w zależności od ich rodzaju – np. poukładane na półkach regału lub zawieszone na hakach
• w tkaninowych woreczkach chroniących torebki przed kurzem
• wypchane gazetą, by uniknąć zagnieceń

Ale nie oszukujmy się – mieszkając w bloku mało kiedy można sobie pozwolić na posiadanie specjalnej szafy na torebki. Mimo to dobrze jest zadbać o właściwe ich przechowywanie, by uniknąć przypadkowego zniszczenia. Wcześniej moje torebki ułożone były w kartonowym pudle na spodzie szafy. Nie było to najlepsze rozwiązanie, dostęp do nich był utrudniony i niestety gniotły się, jednak nie miałam na to lepszego pomysłu, a szuflady w komodach były zbyt płytkie, by torebki w nich poukładać. Myślałam, myślałam – i wymyśliłam!

Rezultatem przeprowadzanego przeze mnie projektu Design Your Style jest m.in. odzyskanie odrobiny cennego miejsca w szafie.  Ubrania nie wiszą już ściśnięte, a wolne miejsce aż się prosi o zagospodarowanie! Większość z moich torebek nie ma usztywnienia i najlepiej byłoby przechowywać je w pozycji wiszącej.

Opisane przeze mnie rozwiązanie sprawdza się u mnie – jako jedyne – w 100%. Aby je zastosować nie można, rzecz jasna, posiadać kilkudziesięciu torebek – w takiej sytuacji sugeruję sprzedać nienoszone i zostawić sobie te faktycznie potrzebne i najpiękniejsze – to tak nawiązując do wyznawanej przeze mnie filozofii minimalizmu.

Przechowywanie torebek w szafie

Postanowiłam wykorzystać… samoprzylepne uchwyty na kable – moje wyglądają TAK i są z firmy Command 3M. Dostałam je od 3M w czasie naszej współpracy w grudniu (tworzyłam dla Was DIY dekoracje świąteczne). To nie jest wpis sponsorowany i nie dostaję za niego pieniędzy – gdyby było inaczej, to bym Wam o tym napisała.

Uchwyty na kable fantastycznie sprawdzają się przy zawieszaniu torebek o szerokich rączkach. Są elastyczne i są w stanie utrzymać około kilograma. Moja wielka, czarna torba waży właśnie tyle i haki dają radę. Torebka wisi sobie od 2 tygodni i nic nie odpadło. Polecam przyklejać haki zgodnie z zaleceniami na ich opakowaniu, czyli m.in. odtłuścić fragment powierzchni szafy np. chusteczką nasączoną octem.

Jak widzicie, takie rozwiązanie nie zabiera nam w szafie wiele miejsca i jest bardzo dyskretne, a dostęp do torebek nie przysparza problemów.

Organizacja torebek - Designyourlife.pl

Organizacja torebek - Designyourlife.pl

Organizacja torebek - Designyourlife.pl

Nie macie uchwytów na kable? Nie ma problemu! To da się obejść. Najzwyklejsze haczyki również dadzą radę i spiszą się nawet przy bardzo szerokich rączkach. Aby zawiesić torebkę trzeba wykorzystać gumkę do włosów i zaczepić ją w taki sposób, jak widzicie to na powyższym zdjęciu.

Najlepsze jest to, że torebki przechowywać możemy w kilku poziomach. U mnie wystarczyły dwa – mam 2 szafy i w każdej zawieszone mam z boku po dwie torebki.

Jeśli zastanawiacie się co w mojej szafie, u licha, robią buty – to spokojnie, już tłumaczę: w szafie trzymam wyłącznie buty nowe lub szpilki (czyste, rzecz jasna), które zakładam trzy razy do roku. Używane buty trzymam w osobnej szafce… na buty.

Organizacja torebek - Designyourlife.pl

Organizacja torebek - Designyourlife.pl

To właśnie moja szafa numer dwa – w niej dodatkowo umieściłam wiszące półki z Ikea, które mieszczą wszystkie moje mniejsze torebki i kopertówki.

Torebka używana danego dnia/tygodnia ma swoje miejsce specjalne – zawsze leży sobie na moim ukochanym, przezroczystym krześle. Nie ma to jak mieć w pokoju specjalne krzesło na odkładanie torebki – nie jestem do końca normalna, wiem :) Ale Louis był zawsze krzesłem moich marzeń i kupując go nie zastanawiałam się nawet, co z nim później zrobię.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej odnośnie mojej obsesji na temat krzeseł, to odsyłam Was do posta z 5 ciekawymi projektami krzeseł. Udało mi się zrealizować już dwie pozycje z tej listy! Nie są to (niestety) oryginały bo (jeszcze) mnie na nie nie stać i nie będę wciskać Wam kitu, że jest inaczej. Krzesła będące „inspirowanymi projektem” to jedyne nieoryginalne przedmioty, jakie obecnie akceptuję.

Przechowywanie torebek

 

Inne sposoby na organizację torebek

Jeśli z jakiegoś powodu moje rozwiązanie Wam nie odpowiada, zebrałam dla Was również kilka innych pomysłów na zorganizowanie swojej kolekcji torebek.

organizacja torebek

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować do uporządkowania sobie własnych torebek, bo na Facebooku pisaliście, że tak jak i ja wcześniej, macie z tym problem :)