Organizacja czasu i przestrzeni to jedne z tych tematów, których nie da się ich wyczerpać. No i muszę przyznać, że są jednymi z moich ulubionych. W dzisiejszym wpisie zebrałam dla Was 25 kreatywnych sposobów na zorganizowanie i uporządkowanie wnętrza domu czy mieszkania – a wszystkie z nich są metodami DIY (zrób-to-sam), które w łatwy sposób możecie wykonać samodzielnie.

Organizacja na biurku

Nie wiem jak u Was, ale ja przy zabałaganionym biurku nie potrafię efektywnie pracować. Ład wokół siebie sprzyja koncentracji, dlatego warto poszukać sposobu na uporządkowanie wszystkich gadżetów znajdujących się w miejscu naszej pracy. Jeśli interesuje Was ten temat, to jakiś czas temu pisałam posta o tym, co warto przewidzieć w miejscu pracy, a także drugi wpis z pomysłami na domowe biuro.

Organizacja magazynów i gazet

Staram się nie kupować na bieżąco zbyt wielu magazynów… ale sterta gazet w domu i tak rośnie. Nie wiem jak to się dzieje! Największy problem mam z pozbywaniem się magazynów o wnętrzach, dlatego dobrym pomysłem byłoby znalezienie dla nich jakiegoś nowego zastosowania. Jeśli jesteście ciekawi co na bieżąco czytam: mój wpis o ulubionych czasopismach.

 

Organizacja kabli

Rozwiązania z poniższych zdjęć są po prostu genialne. Już dawno planowałam opisać wtyczki przy listwie z gniazdkami pod biurkiem – czas najwyższy faktycznie to zrobić.

DIY organizer na kable i ładowarki.

Organizacja kabli - Designyourlife.pl

 

Organizacja w kuchni

Każde pomieszczenie jest odpowiednie na zastosowanie kilku rozwiązań DIY. Jeśli komuś nie podoba się rozwieszanie kuchennych sprzętów na ścianach, to może zainspiruje go organizer przyklejony we wnętrzu drzwiczek szafki. Dodatkowo – jeśli podobają się Was wiszące ziołowe ogródki, to odsyłam Was do mojego poprzedniego posta o kreatywnych ogródkach we wnętrzu mieszkania.

 

Organizacja w łazience

Czas na łazienkę – one nigdy nie są wystarczająco duże i rzadko kiedy mają odpowiednią ilość miejsca do schowania wszystkiego, co konieczne. W ramach rozwinięcia tematu odsyłam Was również do wpisu z pomysłami na wykorzystanie we wnętrzu drabiny, a także do wpisu z pomysłami na urządzenie wnętrza łazienki.

 

Organizacja biżuterii

Temat organizacji biżuterii jest mi chyba najbliższy. Na blogu znajdziecie już mojego bardzo obszernego posta z 10 pomysłami na uporządkowanie i przechowywanie biżuterii, w którym na pewno znajdziecie odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

organizacja bizuterii - designyourlife.pl

DIY stojak na biżuterię // DIY stojak na bransoletki

organizacja bizuterii

 

Organizacja ubrań

Posiadanie problemu ze zorganizowaniem zbyt dużej ilości butów musi być niezwykle przyjemne. Co prawda sama go nie posiadam, ale może komuś z Was przydadzą się te rozwiązania. Ja muszę zabrać się za organizację stanowczo zbyt dużej kolekcji chust i szalików.

 

Organizacja kosmetyków

Organizacja kosmetyków to kolejny bardzo przyjemny problem. Przydać mogą się np. plastikowe organizery do szuflad na sztućće, a nawet… magnetyczne tablice.

 

+ dodatkowo: ORGANIZACJA CZASU (mój vlog)

Kilka dni temu na moim kanale pojawił się kolejny film na temat organizacji czasu – mówię w nim m.in. o organizerze, który najprawdopodobniej dobrze już znacie. Dodatkowo od 8:05 opowiadam również o dwóch innych narzędziach, które stale wykorzystuje w organizacji czasu.

 

Tyle pomysłów, a ja mam wrażenie, że to nawet nie połowa opcji, które można zastosować. Jeśli zgromadzę kolejną taką porcję, to przygotuję Wam drugą część wpisu – np. ze sposobami na organizację w szufladach, organizację w dokumentach, czy organizację torebek (w dalszym ciągu szukam idealnego rozwiązania!). Mam nadzieję, że któreś z przedstawionych przeze mnie propozycji będą Wam przydatne.