Pięć plus pięć… czyli 5 moich zdjęć z minionego tygodnia i 5 linków, którymi koniecznie chcę się z Wami podzielić. A tak naprawdę to zdjęcia są z 2 tygodni, a linków jest więcej niż pięć, ale musiałam tak napisać – zgodnie z koncepcją całego cyklu wpisów ;)

Pięć zdjęć z ostatniego tygodnia

1. (powyżej) W poprzednim pięć plus pięć pominęłam Rysia (!), muszę nadrobić, więc TUTAJ macie jeszcze jedno dodatkowe zdjęcie… przedstawiające prawdziwy charakter rudego, bo on nie jest taki milutki, jak się Wam wszystkim wydaje.

2. Uwielbiam taką zimę – chodzę ulicami Bytomia w cienkim płaszczyku i nie mogę się nacieszyć brakiem śniegu! Nie mam pojęcia dlaczego masa osób jest zaskoczona faktem, że nie jestem z Warszawy, bo zawsze, gdy wspominam o Śląsku pojawia się sporo zaskoczonych głosów. Lubię Śląsk, lubię moje miasto i z wielką przyjemnością angażuję się w BloSilesię, która ma na celu zintegrowanie śląskiej blogosfery. Następne spotkanie BloSilesia odbędzie się 25 lutego w Katowicach.

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

3. Moje książkowe plany na najbliższe dni/tygodnie. Zakupem „Zamień chemię na jedzenie” zrealizowałam (po raz pierwszy!) moją zakupową wishlistę z ostatniego miesiąca. Skusiłam się też na nową książkę Beaty Pawlikowskiej i dopiero w domu doczytałam, że to czwarty czy piąty tom z kolei. Mam nadzieję, że nie zrobi mi to większego problemu przy czytaniu. To będzie moje pierwsze spotkanie z Beatą Pawlikowską i prawdę mówiąc nawet nie wiem czego mam się spodziewać.

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

4. Ci z Was, którzy czytają mnie regularnie wiedzą, że już od długiego czasu poszukiwałam dla siebie idealnych oprawek okularów – a konkretnie to od dwóch lat. Noszenia posiadanych dotychczas okularów unikałam jak ognia, choć powinnam to robić codziennie, bo chodzenie z wadą -2  (gdy już nie może się nosić soczewek) to nic przyjemnego. Ale… znalazłam. NARESZCIE JE MAM!

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

5. To chyba pierwsze oprawki, w których się sobie podobam i to nie tylko w rozpuszczonych włosach, a moje oczy są przeszczęśliwe, bo nie muszą się już dłużej męczyć ;)

Pięć plus pięć - Designyourlife.pl

 

Pięć linków, które zainteresowały mnie w ubiegłym tygodniu

 1. Zastanówcie się jeszcze zanim klikniecie w ten link, bo najprawdopodobniej nie poczujecie się zbyt dobrze po obejrzeniu zdjęć tych 24 najpiękniejszych na świecie hoteli. Coś niesamowitego, miałam ciarki na plecach przy oglądaniu niektórych miejsc (a może to przez Ed’a Sheerana w głośnikach, sama nie wiem).

2. Po zapierających dech w piersiach widokach dla rozweselenia polecam obejrzenie 26 twarzy w przedmiotach codziennego użytku. Przy kilku z nich wybuchnęłam śmiechem na głos.

3. Z pewnością wezmę sobie do serca te kilka rad, gdy będę w najbliższym czasie robić sobie zdjęcie do paszportu. Ponoć jest jakaś niewielka szansa, by wyglądać na nim korzystnie? Ciekawe, sprawdzę to!

4. Cały czas poszukuję sposobu na uratowanie moich paznokci i mam zamiar wypróbować w najbliższym czasie pewną miksturę, o której wyczytałam u Idalii. Mam nadzieję, że zda u mnie egzamin i będzie lepsza od olejku rycynowego, który obecnie wcieram w skórki i paznokcie.

5. Jak już zdążyliście się zorientować ostatnio zainteresowałam się mocniej tematem zdrowego jedzenia. Po lekturze kilku różnych blogów skusiłam się na wypróbowanie kaszy jaglanej… i mam nadzieję, że uda mi się ją wkrótce polubić. Mam zamiar wypróbować ten przepis na budyń jaglany oraz przepis na jaglany shake. Tylko gdzie u licha znaleźć daktyle suszone inaczej, niż siarką?

 

To już wszystko dzisiaj. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda mi się wreszcie ruszyć z nową wersją bloga i newsletterem, który postanowiłam uruchomić dopiero po wprowadzeniu nowego wyglądu. Planuję dla Was m.in. 2 część posta o planowaniu funkcjonalnej kuchni oraz relację z trwania mojego projektu foto 2014.